Pratik Makyaj İpuçları ile Makyajınız Hiç Olmadığı Kadar KolaylaşsınYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Makyajınızı daha da kolay kılacak pratik ipuçları

Makyaj yapmak güzellikten ziyade bakımlı bir kadın imajı oluşturmanın günümüzde vazgeçilmez bir ögesi ve işareti. Ancak vakti olmayan meşgul kadınlarımızdan makyaj dünyasına yeni adım atanlara kadar birçoğumuzun bilmediği sırlar makyaj rutinini çok daha pratik kılmak için birebir. Siz de makyajınızı hem daha güzel kılmak hem de zamandan tasarruf etmek için bu süreci pratik kılacak makyaj önerilerini keşfe dalın.

Zamandan kazandıran taktikler

pratik makyaj ipuclari

Gözlerinize far sürmeden önce zemin olarak beyaz rengi kullanmanız gerekiyor. Eğer beyaz far kullanmayacaksanız bile beyaz göz kalemini göz içlerine sürmekle kalmayın ve göz kapaklarınızı önce bu kalemle boyayın. Ardından far uygulamasına geçmek hem gözlerinizi daha aydınlık gösterecek hem de farınızın tonu ne olursa olsun çok daha kalıcı olmasını sağlayacaktır.

pratik makyaj ipuclari

Tırnaklarınızda Fransız manikürünün zarafetini taşımak istiyor ancak bir türlü doğru çizgiyi çizemiyor olabilirsiniz. Ancak bu soruna çözüm olması için belki de tüm ihtiyacınız bir bant ya da saç tokasıdır. Şerit şeklinde bir bant parçasını ya da at kuyruğu lastiğini dağılan ojelerinize sınır olarak kullanabilir, harika görünen manikür modellerini kolayca uygulayabilirsiniz.

pratik makyaj ipuclari

Eğer yalnızca ojeleriniz değil rujlar için de sınır oluştururken sorun yaşıyorsanız dudak kalemi ile çapraz çizgiler çizerek önce üst dudak ortasını ayırın. Sonrasında çizgilerin içini doldurmak çok daha kolaylaşacak.

Eyeliner sürerken bant yapıştırma taktiğini tıpkı ojeler için yaptığımıza benzer şekilde denemek mümkün. Ancak bant kullandığı esnada kapatıcı ürününün ya da o bölgedeki pudranın silinmesini istemeyenler için kaşıkların da aynı görevi görebileceğini hatırlatmakta fayda var.

pratik makyaj ipuclari

Kirpiklerinizi kıvıracaksınız kıvırma aletini önceden ısıtın. Dilerseniz saç kurutma makinesinden yardım alabilirsiniz. Sonrasında kirpiklerinizin hem daha çok hem de daha uzun süre kıvrık kaldığını göreceksiniz.

pratik makyaj ipuclari

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*