Profesyonellerin Elinden Çıkmış Gibi Duran Fönlü Saçlar için ÖnerilerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Profesyonel düzlükte saçlar

Saçlarınızı evinizde kendiniz düzleştirmek istiyor ve kalıcı olduğu kadar kusursuz düzlüğe sahip fönler için kuaföre gitmekten sıkılıyor musunuz? O zaman size özel fön çekme ipuçlarımızı okuyarak siz de tamamen kendi evinizde ve kendi başınıza sanki profesyonel kuaförlerinden elinden çıkmış kadar başarılı fön çekebilir, saçlarınızıın bu kusursuz düzlüğünü uzun süre koruyabilirsiniz.

Yıkama ve kurutma

Başarılı bir saç modeli oluşturmak için, özellikle düz saç gibi kabarma ya da elektriklenme gibi sorunlarla karşı karşıya gelebilmenize yol açabilecek modellerde, saçlarınızın belli bir hazırlık sürecinde olması gereklidir. Bu hazırlık süreci saçlarınızın temiz olmasını kapsadığı gibi saçlarınızı yıkarken ve kuruturken de dikkatli olmanızı gerektirir.

Saçlarınızı yıkarken mutlaka sakinleştirici etki yaratacak, nem destekli ya da elektriklenmeyi önleyici, yoğun terapi ve bakım gibi özelliklere sahip ürünleri tercih edin. Hem şampuanınızı hem de saç kreminizi bu özelliklere sahip ve mümkünse birbirlerinin etkisini desteklemesi adına seri olarak satılanlarından tercihinizi yapın.

Saçlarınızı kuruturken ise banyonuzun havası nemli olacağı ve saçlarınızın kabarmasına yol açabileceği için başka bir odayı tercih edin ve odanın eğer mümkünse  ılık olmasına da özen gösterin. Saçlarınızı havlu ile dağıtarak kurulamak da elektriklenme ve kırılmalara yol açacak yanlış bir uygulama olup, saçlarınızı diplerinden başlayarak fazla yakınlaştırmadan direkt saç kurutma makineniz ile kurutmaya başlayın. Dilerseniz nemli kalması kaydıyla bir süre oda içerisinden saçınızın kendiliğinden kurumasını da bekleyebilirsiniz.

Fön çekme işlemi

Fön çekmeden önce saçlarınızı korumak için mutlaka koruyucu yağlar ya da durulanmayan saç bakım kremleri kullanın. Eğer saçlarınızı taramanız gerekirse mutlaka bunu nemliyken saç açıcı bir yağ yardımıyla yapın. Saçlarınız kuruyken fön çekme işlemi için kullanacağınız fırçanızı ise saçlarınızın tellerinin kalınlık ve sıklığına göre tercih edin.

Fon Cekmek

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*