Regl Ağrısı için Kadınlara Özel ÖnerilerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Regl Ağrısı Çözümleri

Her ay yaşadığımız bir süreç olarak regl ağrısı gündelik işlerimizden iş hayatındaki görevlerimize kadar birçok alanda bizleri etkilemekte ancak doğru yöntemler ve birkaç küçük uygulama ile hem bu süreci daha keyifli ve verimli geçirmek hem de en büyük şikayetiniz olan regl ağrılarından sağlıklı bir şekilde kurtulmak mümkün olabilir. Dolaşımdan solunuma her alanda kullanabileceğiniz regl ağrısı geçirme yöntemlerini inceleyerek siz de her ay ağrılarla uğraşmak yerine kadın olmanın tadını çıkarmaya başlayın.

Regl Agrisi

Sıcağın derinin yüzeysel kısımlarına etki ederek ağrı geçirme üzerindeki etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir. Kaslarınızın üzerindeki rahatlatıcı etkisinin yanı sıra sistemik olarak da dolaşımı hızlandırmaya yarayacak olan sıcak su torbaları regl sürecinde en yakın arkadaşınız olabilir. Bir miktar ılık olarak kullanmanızın daha sağlıklı olacağı su torbalarını karnınızın alt kısmına yerleştirerek 15 dakika kadar dinlenmek ağrılarınızı bir anda azaltacak bir ipucudur.

Regl Agrisi

Regl ağrısı geçirme konusunda en büyük taktik dolaşımı arttırmak ve bu sayede kendinizi yormadan ağrıları uzaklaştırmak olmaktadır. Dolaşımı arttırmak için ise sırtüstü yatış ya da uzun oturuş pozisyonlarında fazla sert ya da hızlı olmadan yapacağınız karın masajları rahatlatıcı bir etki oluşturmaya birebirdir. Dolaşımın yanı sıra sindirim için de faydalı olacak olan karın masajı hareketleri ayrıca regl dönemi sindirim problemleri yaşayanlar için de etkili olacaktır.

Regl Agrisi

Bu dönemde kendinizi yormamaya çalışmanız da fayda olsa da sporun sınırsız psikolojik ve fiziksel yararından yine faydalanmak akıllıca olmaktadır. Bu sebeple kısa yürüyüşler ya da sizi yormayacak minik pilates hareketleri yapmak regl ağrısı azaltma için uygulayabileceğiniz bir diğer yöntemdir.

Regl Agrisi

Regl sürecinde tatlı ya da çikolata tüketme isteği eksilen kan şekeri ve kan oranı ile ilgili olmakta ve bu vücudun bu ihtiyacına kulak vermek de sizin için rahatlatıcı bir etki ortaya koymaktadır. Ayrıca çikolatanın salgılamamızı sağladığı hormonlar vücut üzerinde rahatlatıcı bir etki yaratmakta ve kaslarınızın kasılmasını düzenlemektedir.

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*