Renkli Smokey Eye ModelleriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Buğulu bakışlara canlılık geliyor

Buğulu gözlere kavuşmak için kadınların uzun zamandır favori makyaj modelleri arasında özellikle de davetler ve özel organizasyonlarda ilk sıradaki tercihi olan buğulu göz makyajı, dumanlı göz makyajı gibi isimlerle bildiğimiz smokey eye makyaj modelleri, canlı ve cesur renkleri bir arada gördüğümüz makyaj modellerinden nasibini alıyor ve oldukça dikkat çekici bir halde karşımıza çıkıyor. Siz de smokey eye makyajlarında alışageldiğimiz siyah ve gri tonlarının dışına çıkmak ve sıra dışı gözlerle sıra dışı bakışlara kavuşmak istiyorsanız yazımızı okumaya kesinlikle devam etmelisiniz.

Renkli Smokey Eye

İki farklı renk

İki farklı zıt rengin kullanımına odaklanılan renkli smokey eye makyajlarında özellikle mor, bordo gibi koyu tonlar ile parlak mavi ve yeşil tonlarını bir arada görüyoruz. Gözlerin altına çekilen çizgilerde canlı renklerin kullanımı göz kapağındaki yoğun ve bol pigmentli renklerle denge sağlarken, renklendirmeye desteğin çarpıcı kirpikler ile geldiğini görüyoruz. Bu amaçla renkli maskaraların da oldukça yardımcı olabileceğini düşündüğümüz makyaj modelinizde alt kısımda ve üst kısımlarda farınızla uyumlu farklı renklerde maskaralar kullanmanız da mümkün.

Renkli Smokey Eye

Eyeliner gücü

Elbette eyelinerın gözlere kattığı çarpıcılığı kimse inkar edemez. Kalın eyeliner uygulamaları ile birleştirilen renkli smokey makyajlarda ise göz kapağınızdaki nispeten koyu tonlardaki far ile mükemmel bir uyum sağlanıyor. Ancak hali hazırda kalın olmasını istediğiniz eyelinerınızın farınızı gölgede bırakmaması için mat ve az pigmentli eyeliner kullanmanız ise tavsiyemiz.

Renkli Smokey Eye

Parıltılı renkler

Smokey eye görünümünü biraz yumuşatmak ve buğulara biraz da ışıltı katmak istiyorsanız bunun için sezonun favorisi metalik farlardan yardım alabilirsiniz. Özellikle bordo ile uyum için altın tonlarında simli bir far edinebilir ve göz pınarlarınıza cesurca bu farınızı uygulayabilirsiniz. Far uygulamanızı yoğunlaştırdığınızda eyelinerınızı inceltmeyi ya da yalnızca ince bir göz kalemi uygulamasında bulunmayı ise ihmal etmeyin.

Renkli Smokey Eye

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*