Romantik Far Uygulaması FikirleriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Romantik kadınlara aşk dolu bakışlar için far önerileri

Far uygulamaları bakışlarınızı baştan aşağı değiştiren ve makyaj modelinizi belirgin kılan en önemli parçalardan biridir. Gözlerinizde baharın gelişi ile canlanan aşk havasını yaratmak için farlardan yardım almak ise oldukça romantik bir havaya bürümek için tercih edebileceğiniz bir yöntemdir. Gözlerinizi pembenin yoğunluklu olarak kullanıldığı ister parlak ister mat renklerin dünyasına bırakarak bakışlarınızda farkı yakalayın.

romantik farlar

Romantik pembe tonları

Pembe denildiği zaman akla naif ve doğal çiçeklerden ilham alan yumuşak renkler gelir. Siz de makyajınızla aşkın bu yumuşak ve naif halini yansıtmak için yine far paleti yönünden hakkınızı pembe tonlarından yana kullanmayı tercih edebilirsiniz.

romantik farlar

Göz pınarlarınıza aydınlık ancak mat tonlarda bir pudra pembesi uygulayın. Gözlerinizin orta kısmına ise hafif parıltılar içeren bir lila rengi uyguladıktan sonra mürdüm tonlarında bir far ile göz kapağınızı renklendirin. Vişne çiçeklerinden ilham alan bu görüntüyü kısa ve kalın bir eyeliner uygulaması ile çekici ve belirgin kılabilirsiniz.

romantik farlar

Gözlerinizde pembe etkisini tamamen parlak bir şekilde yansıtmak için ise tek ton far kullandıktan sonra nude renklerle yukarı doğru çıkışlar yapmak yeterli olacaktır. Gözlerinizin hem kapak ve pınar kısımlarına aydınlık renkte bir far uygulamadan önce zemini baz rengi olarak kullanabileceğiniz krem tonlarında bir far ile hazırlayın ve bitiş için gözlerinizin alt çizgisine de uygulama yapmayı unutmayın.

Mat paletler

romantik farlar

Gözlerinizde parlak renkler yerine mat renklerin buğulu görünümünü kullanmak da oldukça romantik bir etki yaratacaktır. Bu mat görünümü tamamlamak ve bir bütünlük yaratmak için ruj ve allık seçiminizi de mat pembelerden yana kullanmayı unutmayın. Makyajınızın bu matlığına ise uzun kirpikler kullanarak dramatik bir etki ekleyebilirsiniz.

Etkileyici bakışlar

romantik farlar

Ne kadar etkileyici bakışlara ihtiyacınız varsa makyaj renklerinizde o kadar cesur olmanızda fayda var. Tek ton uçuk bir pembe seçimi yaptıktan sonra yoğun bir uygulama ile bakışlarınızı belirgin kılabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*