Sabah Makyajı için Adım Adım Pratik Uygulama ÖnerileriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Sabahın güzelliği makyajınıza yansısın

Sabah saatleri kendine has temposu ve bir o kadar rahatlatıcı havası ile ağır ve gösterişli makyajlar yerine sizi dinlenmiş ve taze gösterecek doğal makyaj modellerinin tercih edildiği zamanlardır. Bu zamanlarda adım adım takip edeceğiniz makyaj önerilerimiz ise sizi hem gün boyu daha hoş ve taze gösterecek hem de uygulama kolaylığı sayesinde bu telaşlı anlarınızdan sadece birkaç dakikanıza mal olacaktır. Minimum zamanda maksimum güzellik için sabah makyajı yapmaya birlikte başlayalım.

sabah makyaji

Cilt makyajı

Öncelikle işe cildimizin kızarıklık ya da leke gibi hoşumuza gitmeyen kusurlarını kamufle etmek ile başlayalım. Ancak unutmayın kusur kapama basamağında dahi önceliğimiz doğallık ve sade parıltı. Bu nedenle cildinize uygulayacağınız fondöten ya da kapatıcı ürünlerin cilt tipi ya da renginin size uygunluğu kadar doğal bir dokuda ve mat tonlarda olmasına da dikkat edin.

sabah makyaji

Sünger yardımı ile uygulama yapmak için elinize bir damla kadar sıktığınız fondöteniniz ile cildinizin kusurları olan yerleri başta olmak üzere geneline hafif tampon hareketler uygulayın. Yoğun uygulama isteyen yerler için fazladan ürün kullanmak yerine parmak uçlarınızla uygulama yapmayı deneyin. Kullandığınız kapatıcı miktarını minimumda tutmaya özen gösterin.

Renklendirme

Yüzünüzü renklendirmek için elbette akla gelen ilk seçenek olan allıklardan yardım alacağınız. Ancak mat ve bronz renkler yerine sizi sabah saatlerinde daha canlı gösterecek pembe ya da şeftali tonlarında allık renkleri seçmeye özen gösterin. Yanaklarınızın üst kısımları ve elmacık kemiklerinize çok az miktarda allık uyguladıktan sonra, hafif bir kontürleme işlemi için aynı allıktan daha fazla almadan, fırçadan kalan miktarı ile alnınızın saçlarınızla birleşen hattına ve burun ucunuza da hafif bir uygulama yapın.

sabah makyaji

sabah makyaji

Gözlerinizi belirginleştirmek için kirpik uçlarına siyahın fazla pigmentli olmayan bir tonu ile bir-iki katman maskara uygulayın. Bu uygulamanın ardından hala biraz renklendirmeye ihtiyacınız varsa dudak nemlendiricileri ile hafif bir parlaklık ve pembelik kazanın.

sabah makyaji

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*