Sabahları Güne Daha Sakin Başlamanın YollarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Güne en iyi şekilde başlayın

Sabahları güne başlama şekliniz, uyanmanız ve sabah rutininize dair diğer tüm detaylar aslında gününüzü şekillendirecek ve gün içindeki enerjinizi belirleyecek kriterlerdir. Siz de güne daha sakin ve bir o kadar keyifli bir başlangıç yapmanın püf noktalarını öğrenerek hak ettiğiniz gibi bir gün geçirin.

gune baslama ipuclari

Sabaha hazırlık

Sabah saatlerinin büyük çoğunluğu bütün gün yanınızda olacak çantanızı hazırlamakla, ne giyeceğinize karar vermekle, eğer öğle yemeğinizi taşıyorsanız yemeğinizi yerleştirmekle geçer. Oysa tüm bunları akşamdan hazırlamak sizi sabah saatlerinde daha sakin kılacaktır. Başucunuzda çantanızı ve giyeceğiniz kombini, buzdolabında ise saklama kabınızı ve kahvaltı tabağınızı hazır tutmak sabah sizi çok rahatlatacaktır.

Uyanırken rahatlamaya başlayın

Uyanmak, tüm gün ruh halinizi ve siz farkında olmadan enerjinizi etkileyecek bir ögedir. Bu nedenle yataktan fırlayacak gibi çıkmanıza neden olacak gürültülü ya da rahatsız edici sesler yerine, sevdiğiniz ya da sizi rahatlatan sesleri alarm olarak belirleyin. Akşam perdelerinizi kapamayın ve göz pedi kullanmayın, böylece güneş ışığı da sabah sakin bir uyanma konusunda yardımcınız olacaktır.

Yataktan çıkmak için acele etmeyin, unutmayın sakinleşmeye çalışıyoruz. Önce biraz gerinin ve vücudunuzu esnetin. Güne başlarken gerginliğinizi yalnızca psikolojik olarak değil fiziksel olarak da üzerinizden atın.

Zaman yaratın
Sabahları evden çıkmak için panik içinde koşuşturmak ya da aceleci davranışlarda bulunmak zorunda kalmak sizi gerecek ve gün boyu etkileyecektir. Bunun yerine sabah biraz kendinizle vakit geçirin, akşam almış olsanız da enerji katması için sabah da ılık bir duş alın, ilginiz varsa nefes egzersizleri ya da meditasyon hareketleri yapın. Mutfağınıza geçin ve sevdiğiniz bir müzikle keyiflenin ya da sevdiğiniz dergi ve gazete yazılarını okumaya zaman ayırın. Kendinizi şımartarak başlayacağınız bir sabahın etkisini siz de göreceksiniz.
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*