Sabahtan Akşama Azalmayan Güzellik için Dayanıklı Makyaj ÖnerileriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Sabahın erken saatlerinden akşamın geç saatlerine

Her gün güzel ve çekici görünmek için makyaja başvurmak yeterince zor değil gibi bu makyajı bir gün içerisinde sık sık tazelemek gerekir. Bu basit gibi duran işlemler aslında gün boyu havanızı etkilediği gibi vaktinizi de çalar. Bunun yerine ne kadar yoğun olursanız olun gün boyu dayanıklı makyaj yapma ipuçları ile siz de bakımlı görünün. Enerjiniz gün boyu hep zirvede olsun!

dayanikli makyaj

Kusur kapama

-Tampon hareketlerle fondöteni uygulayın. Ancak fondöteni sürme hareketlerle ya da bastırarak kesinlikle uygulamamalısınız. Kapatıcınız için de aynı işlemin yapılması gereklidir.

-Fondötenin dağılmaması için transparan bir pudra uygulayın.

dayanikli makyaj

Gözler

Gözlerinizi belirginleştirmek için orta koyulukta ve çok parlak ya da çok mat olmayan bir far uygulayın.

dayanikli makyaj

-Jel eyeliner kullanarak gözlerinizin üst kısmını belirginleştirin. Maskaranızı iki kat uygulayın.

-Bir fırça yardımıyla düzelttiğiniz kaşlarınıza minik vuruşlar ile birkaç tel çizin.

Renklendirme

-Alnınıza, çene altınıza ve dekoltenize yanaklarınıza uyguladığınız toprak rengi allığınızdan bir miktar uygulayın.

dayanikli makyaj

-Rujunuzu koyu tonlarda seçmek yerine orta tonda bir renk seçin ki tazelemesi kolaylaşsın ve dağıldığında fazla dikkat çekmesin.

Öneriler

-Ürünlerinizi waterproof seçmek dayanıklılık sürelerini arttıracaktır. Özellikle maskara ve eyeliner için bu geçerlidir.

– Smokey eye makyajı dağılsa da yalnızca buğulu görünümü arttıracağı için bu makyaj modelini yoğun günler için seçebilirsiniz.

dayanikli makyaj

-Mat rujların parlak olanlardan daha kalıcı olduğunu unutmayın. Cildinizle aynı renk olmayan nude tonları seçerek ruj tazemele ihtiyacını azaltabilirsiniz.

– Saçlarınız da makyajınızı bütünleyecektir. Gün boyu dağılsa da belli etmeyecek saçlar için dalgalarınızı gelişi güzel toplayarak dağınık topuzlar yapın, biraz fazla tel toka kullanmak saçların dayanıklılığını arttıracaktır. Tel tokaları ise aksesuarlar ile gizleyebilirsiniz.

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*