Saç Bakımı ile Güzelliğinize Güzellik KatınYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Saçlarınıza iyi davranın

Saçlarınızın özenle dikkat ettiğiniz bakım sürecinizin ve elbette güzelliğinizin en büyük göstergesi olmakla birlikte kadınlar için bakım rutininin olmazsa olmazdır. Ancak saçlarımızla ilgilenirken yaptığımız yanlış uygulamalar ne yazık ki beklenenin aksine sonuçlar doğurmakta ve sonucunda bakımdan istenilen verim alınamamaktadır. Siz de saçlarınıza gereken özeni göstermenin yanında ona daha iyi bakmak için ipuçlarımızı okuyun, sağlıklı saçların sırrını keşfedin.

Ürün kullanımı

Sac Bakimi

Saçlarınız için şampuanlama ve saç kremi uygulamalarının saçlarınıza dilediğiniz canlılığını ve onarıcı gücü vermesini beklemeyin. Saçlarınıza özellikle sık işlem uyguluyorsanız daha da sık olmak üzere saç maskeleri ve yoğun bakım kürleri uygulayın. Vaktiniz olmasa dahi işlerinizi yaparken bile saçlarınıza bakım yapmanızı sağlayacak bu rutin için zamanı sorun etmeden saçınıza verdiğiniz hasarı minimuma indirin.

Şekillendirme

İzlediğimiz videolardan gördüğümüz saç modelleri fotoğraflarına kadar özenerek uyguladığımız birçok model aslında saçlarımıza ve köklerine zarar verebiliyor. Saçlarınızı özellikle topuz ya da atkuyruğu gibi modellerle şekillendirirken ekstra özen göstermeli ve mutlaka saçlarınızı kırmadan, fazla savurmadan ya da tokalarınızı sıkıca sabitlemeden saçlarınızı toplamalısınız.

Sac Bakimi

Şekillendirme konusunda ayrıca kendinizi tanıyarak karar vermek saç sağlığınız için önemlidir. Örneğin saçlarınıza sık dip boya uygulamaları yapmak istemiyorsanız koyu renk saçınızı sarıya boyatmak ya da saçlarınızı serbest bırakmak istemeyeceğiniz kadar kıvırcık ise kısa kestirerek sürekli düzleştirmek saçlarınızın yıpranarak kötü bir görünüm kazanmasına yol açabilir.

Doğru uygulamalar

Sac Bakimi

Saçlarınızın için doğru kişileri ve doğru ürünleri bulmanızın önemini keşfedin. Saçlarınızı profesyonel kuaförlere kestirmeniz sayesinde tek seferde kırıklarınızdan kurtulabilir ve aynı anda saçlarınızın çok fazla kısaltılmasını da önleyebilirsiniz.

Sac Bakimi

Doğru ürünleri keşfetmek ise bakımın her alanında önemli olduğu gibi saç tipi çeşitliliği düşünüldüğünde saçlarınız için ekstra hassasiyet kazanmakta ve mümkünse ürün konusunda eczanenize ya da dermatologunuza başvurmanız gerekmektedir.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*