Saç Dökülmesi Hakkında Tüm Merak Edilenleri AçıklıyoruzYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Saç dökülmesi korkulu rüyanız olmasın

Paniğe yer yok! Saç dökülmesi hemen herkesin hayatının belli dönemlerinde yaşadığı bir sorun. Peki saçlarınızın aşırı dökülme sınırı nedir, hangi durumlarda doktora danışmalı ve tedavisi için ne yapılmalıdır. Saç dökülmesi hakkında tüm merak edilenleri öğrenmek için okumaya devam edin.

Sac Dokulmesi

-Saç dökülmesinde sınır günde 100 saç telini geçmemesidir. Eskiyen ve yıpranan saçların kafa deriniz tarafından atılması normaldir. Ancak tutamları aşan dökülmeler teşhis ve tedavi gerektirebilir.

-Saçlarınızda aşırı dökülme olduğunu düşünüyorsanız bu konuda uzman yardımı almak için başvurmanız gereken öncelikli kişi alanında uzman bir dermatologdur.

Sac Dokulmesi

-Saçlarınızın dökülmesinin sebebi genel olarak genetik nedenler ve genetik olmayan nedenler olarak iki başlıkta toplanır.

-Genetik saç dökülmesi daha çok erkeklerde görülse de kadınlarda da görülmesi mümkündür. Bu saç dökülmesi tipinde genelde alın üstü ve baş tepesinde açılmalar yaşanır.

-Kadınlarda 40, erkeklerde ise 30 yaş genetik saç dökülmesi sorununun en çok görüldüğü yaş sınırlarıdır.

Sac Dokulmesi

-Saç dökülmelerinin genetik olmayan sebepleri ise daha çok beslenmeye ve çevresel faktörlere bağlıdır. Bunlar B12 ve folik asit eksikliği, yetersiz protein alımı, yanlış saç bakım ürünü kullanımı, kepek, diyet yapmak, kullanılan ilaçlar, geçirilen ameliyatlar, hormonal dengesizlikler ya da travmatik kazalar olabilir.

Sac Dokulmesi

-Saç dökülmesinin erken dönemde tedavisi çok daha kolay ve hızlıdır. Uzmanlar tarafından size yapılacak olan kan testi gibi birkaç test doğrultusunda sorunun nedeni bulunur ve buna uygun beslenme ilaç tedavileri uygulanır.

-Saç dökülmesinin ileri evrelerinde saç kökleri kaybolduğu için tedavi daha uzun sürmektedir.

Sac Dokulmesi

-İlerleyen yaşlarda kronikleşen saç dökülmeleri için saç PRP ya da mezoterapi gibi yöntemler uygulanabilir.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*