Saç Rengine Uygun Makyaj Yapmanın Püf NoktalarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Makyajınız saçınız ile uyum içinde olsun

Makyaj modelinize karar verirken belirleyici tarzlardan en önce geleninin hangisi olduğuna karar vermekte zorlanıyor olabilirsiniz. Dememiz o ki makyajınızın rengini kombininizde yer alan renkler de belirleyebilir ya da tamamen o günkü istekleriniz de. Ancak uyumlu ve bütünü tamamlayan bir makyaj için dikkat etmeniz gereken etmenlerin başında ten ve saç renginiz gelmektedir. Saç renginize uygun makyaj için doğru tercihleri yapmanızı sağlayacak makyaj fikirlerini ve önerilerini bizimle öğrenin.

sac rengine uyumlu makyaj

Açık renk saçlara makyajlar

sac rengine uyumlu makyaj

Saçlarınızda sarının ya da açık kumral renginin tonlarını taşıyorsanız makyajınızda da doğallığın mümkün olduğunca hakim olduğu ve yüzünüzdeki aydınlığın ön plana çıkarıldığı makyaj modellerini tercih etmelisiniz. Saçlarınız tamamen açık renklerden oluşmuyor, sadece ombre ya da balyaj gibi teknikler ile rengine açıklık kazandırılıyor ise bu konuda biraz daha esnek olmanız mümkün. Ancak sarı tonlarındaki saçların özellikle de doğal sarı ise masum ve aydınlık bir ifade yaratması için makyaj desteğine ihtiyacı olacaktır. Parıltılı rujlar, pembe tonlarında allıklar, highlighter kullanımı, belirgin kıvrık kirpiklere eşlik edecek kahverengi maskaralar bu saç rengi için ideal olacaktır.

sac rengine uyumlu makyaj

Kızıl tonlarında saçlar için makyajlar 

Eğer saçlarınız doğal kızıl tonlarında ise saçınıza uyumu sağlamak için şeftali tonlarında ve yumuşak renklerde makyaj ürünlerini kullanmanızda fayda olacaktır. Ruj yönünden koyu alt tonlu pembe tonlarını ya da nar çiçeği gibi parlak renkleri seçmeniz mümkün. Ancak göz makyajı yönünden farklılık yaratmak ve cildinizle saçlarınız arasında geçişli bir skala yakalamak için biraz belirgin renkler kullanmanız iyi olacaktır. Toprak tonları, kahve paletler ve mavinin uçuk tonları çekmecenizde bulunması gereken farların başında geliyor.

Kahverengi saç rengine uygun makyajlar

sac rengine uyumlu makyaj

Saç rengi kahverengi olan hanımlar sanıyoruz ki sayıca çoğunlukta. Bu konuda cilt rengini iyi bir referans olarak kullanabilir, bronz tende aydınlık için daha parlak modelleri incelerken, buğday tenli olanların mat ve renkli makyajları daha iyi taşıyacağını fark edebilirsiniz.

sac rengine uyumlu makyaj

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*