Saçlarda Cesaret Vakti: Kalın Telli Saçlar için Kısa Saç ModelleriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Gür saçları klişe modellere hapsetmeyin

Saçları gür ve kalın telli olan kadınlar genelde kabarıklık ya da yüzü dolgun göstermesi korkusu ile saçlarını kestirmekten çekiniyorlar. Ancak modern saç kesimleri sayesinde kısa saçlara herkes için en kullanışlı halini alırken, sizlere de kısa saçın şıklığı kadar kolay kullanımı da kar kalıyor.

Katlı bob kesimler

Bob kesimler saçlarında kabarıklık istemeyen ancak küt kesimden kopamayanlar için ideal. Kısa saçlar ara makas ile hafifçe söndürülebiliyor ve bu sayede kabarıklığı alınabiliyor. Ancak dilerseniz hafif katlı kesim yapılan bob kesim saçlarda iri ve doğal dalgalar kullanmak da oldukça modern bir tarz ortaya koymanıza yardımcı oluyor. Yüzünüzün belirginleşmesinden çekiniyorsanız ise sizi kakül modelleri bekliyor.

Kalın telli saclar icin kisa sac modelleri

Modern bob

Bob kesimin doğallığına biraz da modernlik katarak asimetrik dalgalar ile sonlanan bob kesim bitişleri, sizleri farklı göstermek için ideal bir görüntü ortaya koyuyor. Düz saçlı kadınların bu farklılığı daha belirgin şekilde ortaya koyması mümkün olabilirken, saçlarını dalgalı kullanmak isteyenlerin iri dalgalarını dağıtarak bu farklı bitişleri kamufle etmesi mümkün olabiliyor.

Kalın telli saclar icin kisa sac modelleri

Kazınmış saçlar

Asimetrik ve kısalık dendiği zaman tek tarafı kazınan saç modellerine değinmemek olmaz. Maskülen tarzı sevenler kadar marjinal görünümün de hayranı olanlar için harika görünen bu saçlar, özellikle büyük perçemlerin öne düşmesi ile çekici bir hal alıyor.

Kalın telli saclar icin kisa sac modelleri

Ombre bob

Saçlarınızda biraz renklere yer açmak bob kesimin kalın saçlar üzerindeki etkileyici ve dengeleyici görünümünü destekleyebilir.

Kalın telli saclar icin kisa sac modelleri

Siyah üzerine kızıl, kahve üzerine kumral ve kumral üzerine sarı gibi çok radikal renk farkları olmadan  yapabileceğiniz ombrelerde ara tutamlar ile deneme yapmanız mükün.

Kalın telli saclar icin kisa sac modelleri

Eğer bu kadar rengin sizi yansıtmak için yetersiz olduğunu düşünüyorsanız ve biraz da cesaretiniz varsa, saçlarınızın boylarında az daha kısalma ve renklerde daha parlak tonlar tercih etmeniz de saçlarınızı harika ve sizi de çılgın göstermeye yetecektir.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*