Saçların Daha Hızlı Uzaması için En Etkili YöntemlerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Eğer saçlarınız yıprandığı için sık kestirmek zorunda kalıyor ya da modelini değiştirmek için uzamasını beklerken sabırsızlanıyorsanız, basit yöntemler ile kolay saç uzatmanın mümkün olabileceğini bilmelisiniz. Saçlarınızın uzarken daha sağlıklı görünmesi için önerilerimizi okumaya devam edin.

saç bakımı

Saçlarınıza iyi davranın

Saçlarınızı sıcak su ile yıkamak ihtiyaç duyduğu nemi kaybetmesine yol açar. Bu nedenle saç yıkamak için en idea suyun ılık su olduğunu unutmayın. Ayrıca ılık su ile yıkarken dolaşımı artan kafa derinizi daha canlandırmak ve saçları daha çok beslemek için parmak uçlarınızla her gün düzenli masaj yapmayı ihmal etmeyin. Duş esnasında dikkat edilecek bir diğer hızlı saç uzatma yöntemi ise doğru şampuan kullanımına dikkat etmektir. Saç tipinizi iyi belirlemeli ve buna uygun şampuan kullanmaya özen göstermelisiniz.

saç yıkama

Saçlarınızı yıkadıktan sonra sıra kurulamaya geldiğinde ise olabildiğince nazik hareketlerle kurutmayı yapın. Direkt ısı uygulamak yerine havlunuzla yavaşça saçlarınızın nemini alın ve ıslakken saç taramanın saç uçlarını kırarak uzamayı geciktirdiğini unutmayın.
Saçlarınıza düzenli bakım

Haftada yalnızca bir defa uyguladığınız saç maskesi bile etkilerini kısa sürede gösterebilmektedir. Bunun için pahalı markalara ya da bulunması zor ürünlere ihtiyaç duymadan kendiniz doğal saç maskesini hazırlayabilirsiniz.

saç kremi

1’er yemek kaşığı çörek otu ve susam otunu 1 yumurtanın sarısı ile homojen bir hal alana kadar karıştırın. 15 dakika beklettiğiniz maskeyi saç yıkama önerilerine dikkat ederek yıkayabilirsiniz.

saç bakımı

Bir diğer öneri ise en iyi saç bakım ürünü olan zeytinyağı için geliyor. Saçlarınızın uzunluğuna bağlı olarak birkaç yemek kaşığı zeytinyağını ocakta biraz ısıtın ve saç diplerinizden uçlarına kadar tüm bölgelere masajla yedirdin. Yarım saat sonra saçlarınızı yıkadığınızda yalnızca uzama etkilerini değil, daha parlak ve sağlıklı saçlara da kavuşmuş olduğunuzu göreceksiniz.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*