Saçlarınızdaki Kakülleri Saklamak için 5 Harika Saç ModeliYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Kaküllere veda etmeden saçlarınızı şekillendirin

Saçlarımızda bir çoğumuz heves edip kakül kestirip sonrasında kaküllerin bizi rahatsız ettiği zamanlarda pişman oluyoruz. Her saç modelini rahatça uygulamamaktan ya da sıcak havalarda kaküllerinizi gizlemenin zorluklarından şikayet ediyorsanız bu yazımız tam size göre. Hem kaküllü hem de kakülsüz saç modelleri oluşturmanın ve bu çeşitliliğin farkı günlere sağladığı uyumun tadını çıkarmak için siz de saç modellerini ve önerilerimizi keşfetmeye başlayın.

Dağıtın

Saçlarınızı özellikle küt boylarda ise biraz kabartmak kaküllerinizi saçlarınızın geri kalanı ile bütünleştirmek için işe yarayabilir. Saçlarınızı düz ya da dalgalı olarak kullanırken kuru şampuan ya da şaç spreyi sıktığınız diplerine ellerinizle masaj yapın ve tarağınız ile hafifçe ters yönde tarayın. Ellerinizle hafifçe dağıttığınız saçlarınızı öne doğru iki yandan atın ve kaküllerinizi arka tarafta kalan saçlarla bütünleştirerek perçem olarak kullanın.

Kaküllü Sac Modelleri

Örün

Saçlarınızın ön kısmını örmek de kaküllerinizi gizlemek ve daha rahat etmek için kullanılabilir. Saçlarınızı yandan ayırın klasik bir balık sırtı örgüsü yapın. Kakülleriniz çok kısa ise daha dipten başlayarak çıkan saçları engelleyebilir, kaşlarınızı geçen kakülleriniz varsa örgü hizanızı şakaklarınızdan başlatabilirsiniz.

 

Kaküllü Sac Modelleri

Topuz yapın

Saçlarınızı geriye doğru tarayın tepenizde bir atkuyruğu yapın. Kakülünüzden çıkan saçları gizlemek için tel tokalar ya da saç bantları kullanabilirsiniz. Ardından atkuyruğunuzu kendi etrafından dolayarak geniş bir topuz yapın. Oldukça pratik olan bu modele daha dağınık bir görünüm vermek için saçlarınızın ensenize doğru olan arka tarafını hafifçe gevşetebilirsiniz.

Kaküllü Sac Modelleri

Pin-up stili

Pin-up tarzı dediğimiz saç bandı ve retro topuzların birlikte kullanıldığı stil listemizin gözdesi olmasının yanında sizi tarz sahibi gösterecek oldukça pratik bir modeldir. Kaküllerinizi hafifçe bombeli bir şekilde başınızın tepesinde tel toka ile sabitleyin. Tam tel tokanın hizasında olacak şekilde bir fular ya da saç bandını başınızın tepesinde düğümlenecek şekilde bağlayın. Arka kısmında ise saçlarınızı büyük bir topuz yapabilir ya da bir rulo yardımıyla iri bir dalga biçimde tutturun.

Kaküllü Sac Modelleri

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*