Saçlarınızı Sağlıklı ve Hızlı Şekilde Uzatmak için ÖnerilerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Sağlıklı ve uzun saçların tadını çıkarın

Saçlarınızı kestirmiş ve eski uzun hallerini özlüyor olabilirsiniz. Ya da saçlarınızın uzaması durmuş ve uzun saç modellerine özendiğiniz için beklemekten sıkılmış olabilirsiniz. Ancak endişe etmeyin. Saçlarınızı sağlıklı bir şekilde uzatmanın yollarını sizlerle paylaşıyoruz. Siz de böylece yalnızca birkaç basit saç uzatma tüyosu ile saçlarınıza hem bakım yapıp hem de uzun modellerin tadını çıkabilirsiniz.

Saglikli Sac Uzatma

Saçlarınızı kestirmekten korkmayın

Saçlarınızn kırıkları, uzaması için en büyük engeldir. Kafa derinizin emdiği ve saç uzaması için gerekli olan yapıtaşları kırılan uçları tamir için kullanılmakta ve bu da kırık uçlu saçların uzamasının durmasına neden olmaktadır. Siz de saçlarınızın daha hızlı uzaması için her 6-8 haftada bir yarım santim kadar kesilmelerine izin vererek daha sağlıklı şekilde uzamalarına şahit olabilirsiniz.

Saglikli Sac Uzatma

Doğal olmalarına izin verin

Saçlarınızı düzleştiriciler ya da maşalar ile şekillendirmeye ve böylece çeşit çeşit saç modeli denemeye bayıldığınızı biliyoruz. Ancak yüksek ısı saç uzamasının ve sağlıklı saçların en büyük düşmanıdır. Saçlarınızda matlıktan elektriklenmeye birçok probleme yol açan bu ısı araçlarından olabildiğince uzak durmaya çalışın. Bunun için örgüler, dağınık topuzlar gibi doğal modelleri denemeye başlayın.

Saglikli Sac Uzatma

Saç yıkamak

Saçlarınızı kesinlikle sıcak su ile yıkamayın. Bu baş derinizin kurumasına ve saçlarınızın canlılığını yitirmesine yol açar. Nemi kaybolan kuru saçların uzaması ise daha zordur. Bunun yerine ılık su ile durulama yapın ve mutlaka şampuan sonrasında saç kremi kullanın. Özellikle saçlarınıza nem kazandıracak içeriklerde ürünler tercih edin.

Saçlarınızı her gün yıkamayın, doğal saç yağlanmasının saç uzamasına yardımcı olduğunu unutmayın. Elbette saçlarınızın fazla yağlanarak hijyenik sorunlar yaratmasına da izin vermeyin.

Saglikli Sac Uzatma

Saç kurutmak

Saçlarınızı duştan sonra ıslak ya da nemli iken taramaya ya da fırçalamaya çalışmayın. Ayrıca fön makineleri gibi havlu ile de kurulamayın. Hafifçe suyunu aldığınız saçlarınızı sarmadan kendi halinde kurumaya bırakın.

Saglikli Sac Uzatma

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*