Saçlarınızı Yıpranmasına Yol Açan 5 Büyük YanlışYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Bu yanlışlar saçlarınızın yıpranmasına yol açıyor

Saçlarınızı güzelliğinizi taçlandıran özel bir araç ve oldukça özel bir parçanız olarak gördüğünüzü biliyoruz. Ancak saçlarımıza sık yapılan hataları uygulamaya devam etmek onlarda onarması zor kalıcı hasarlar kalmasına yol açabiliyor. Ayrıca saçlarınızı yıprattıktan sonra onarmak ekstra maliyet ve zaman kaybı anlamına gelebiliyor. Bu nedenle siz de size özel olarak hazırladığımız dikkat etmeniz gereken saç bakım ve şekillendirme yanlışlarını göz önünde bulundurarak daha sağlıklı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

saclari yipratan hatalar

Saçlarınızı renklendirmek

saclari yipratan hatalar

Kadınların sık sık değişen zevk ve tarz yeniliği ihtiyacından kaynaklanan saç rengi değişimleri aslında saçlarda sanılandan da büyük hasarlara yol açabiliyor. Öyle ki saçlarda dökülme ve yanma gibi büyük sorunlar yaratabilen bu hataya düşmemek için iki boyama seansı arasında minimum bir ay kadar saçların dinlendirilmesi öneriliyor. Saçlarınızı ayrıca açık ve koyu renkler arasında hiçbir geçiş olmadan direkt değiştirmek de yıpratıcı bir hata.

saclari yipratan hatalar

Saçları şekillendirmek

Birçoğumuz yeterli onarım ve bakımı sağlamadan saçlarımızı şekillendirmeye kalkışıyoruz. Oysa ki saçları yeterince ve doğru ürünlerle beslemeden yapılan fön, düzleştirme, maşa ile kıvırma ya da kurutma makinesi kullanarak kurutma gibi hatalar saçlarda ileri derecede kırılmalar yol açıyor. Bu nedenle saçlarda şekillendirme araçları kullanmadan önce yağlar ya da kremler ile besleyerek önlem almanız gerekiyor.

saclari yipratan hatalar

Beslenmenin etkisi

Beslenme sanıldığı gibi yalnızca kilo vererek sağlıklı bir vücuda sahip olmak için değil, sağlıklı saç yapısına sahip olmak için de önemli. Özellikle protein, mineral ve vitamin bakımından yoksun yiyeceklere ağırlık verilen sağlıksız beslenme düzenleri, saçlarda soluk, cansız ve mat bir görünüm yaratmasının yanında dökülme gibi sorunlara yol açıyor. Saçlara iyi geldiğini düşündüğünüz ve bildiğiniz yiyecekleri yemenin yanında bunların bir kısmı ile ev yapımı saç maskeleri de hazırlanabileceğini unutmayın.

saclari yipratan hatalar

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*