Saçlarınızın Sağlıkla Parlamasını Sağlayacak Ev Yapımı MaskelerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Doğal Ürünlerle Saçlarına Sağlık Gelsin

Saçlarınız güzel bir görünümün en önemli parçasından biri olmakla birlikte doğal ve sağlıklı şekilde parıldayan saçlara sahip olmayı hepimiz isteriz. Siz de saçlarınızın ev yapımı ve doğal saç maskeleri ile rutin bakımını gerçekleştirerek saçlarınızı çok daha çekici kılabilir, parıldayan saçlarla tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Ev Yapimi Sac Maskeleri

Saçlarınızı potasyumun gücü sayesinde yumuşaklık ve ışıltı ile sağlığına kavuşturmak için 2 adet olgun muzu ezip püre kıvamına getirin. Bu püreye 1 yemek kaşığı bal ve 2 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı ekleyerek homojen hale gelene dek karıştırın ve karışımı saçlarınızda 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın.

Saçlarınızın sık yağlanmasından ve rahatsız edici bir şekilde parıldamasından şikayetçi iseniz saçlarınıza doğal dengesini karbonat ve sirke ile geri verebilirsiniz. Yarım su bardağı sirkenin içinde 2 yemek kaşığı karbonatı çözün ve yine saçlarınızda 10 dakika kadar beklemesine izin verin. Farklı olarak saçlarınızı durularken suya da sirke eklemeyi unutmayın, saçlarınızdaki doğal parlaklığın ve yağ dengesine kavuşan sağlıklı görünümün tadını çıkarın.

Kepek sorunundan şikâyetçi iseniz bu konuda da kepek tohumundan yardım alabilirsiniz. Bir gece boyunca ılık suda beklettiğiniz çemen tohumlarını ertesi gün krem kıvamına gelen dek ezin ve saçlarınızda 15 dakika beklettikten sonra durulayın.

Cilde faydalarını saymakla bitiremediğimiz besin deposu yoğurttan saçlarınızı beslemek için de faydalanmayı ihmal etmeyin. 1 bardak yoğurdu, 1’er tatlı kaşığı elma sirkesi ve bal ile karıştırdıktan sonra 10 dakika uygulamanın ardından bol su ile durulayın.

Saçlarınızın yeterince hacimli olmadığını ve en havalı saç modellerinin bile sizde sönük kaldığını düşünüyorsanız saçlarınızı canlandırmak için avokado mucizesi ile tanışın. 1 adet püre haline getirdiğiniz avokadoya 1 yemek kaşığı badem yağı ve yarım su bardağı süt ekledikten sonra elde ettiğiniz maskeyi bu defa 20 dakika kadar beklettikten sonra duruların.

Daha etkili sonuçlar için kafa derinize masajlar yaparak maskelerinizi uygulamayı ve dolaşımı olumlu şekilde etkileyerek saçlarınızı daha da canlandırmayı ihmal etmeyin.

 

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*