Sahil Dalgalarını Saçlarınıza TaşıyınYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Dalgalı Saç Modelleri

Son dönemler beachy waves olarak yabancı ülkelere ait platformlarda sık sık karşılaştığımız saç akımı doğal dalgalar ya da sahil dalgaları gibi isimlerle ülkemiz kadınlarının da favori saç modelleri arasında yerini almış durumda. Gündelik kullanıma uygunluğu, yoğun günlerde uzun süreli dayanıklılığı, gün aşırı kullanılabilmesi gibi sebeplerle yoğun zamanlarda kadınları kurtaran saç modellerinin başında gelen sahil dalgaları aynı zamanda doğal ve hoş görünümü ile de saç favorilerimiz arasında başı çekiyor. Saçlarınızda doğal dalgalar elde etmenin pratik yolları ise yazımızda yerini alıyor.

Dalgalı Saçlar Dalgalı Saçlar
Her saça uygun doğal dalgalar
Saç boyu kısa olduğu için dalgalı görüntülerden mahrum kalanlara da çekici gelecek olan dalgalı saç modelleri arasında uygunluğu ile dikkat çeken sahil dalgaları, hafif kıvrımları ve abartısız doğal duruşu ile küt saçlı ya da bob kesim saçlı kadınların da tercihi oluyor. Omuzlardan sarkan dalgaları özleyen kadınlar için en iyi alternatif olan bu saç modeli, ayrıca saçları normal halinde de dalgalı olan ancak daha belirgin ve düzgün dalgalara sahip olmak isteyenlerin de tercihi oluyor.

Dalgalı Saçlar
Sahil kenarının yazı özleten sıcaklığını saçlarınıza taşıyacak olan dalgalı saç modelini siz de denemek istiyorsanız en hızlı yöntemleri uygulamak için yalnızca bir maşa ya da düzleştiriciye sahip olmanız ise yeterli.
Nasıl yapılır?
Dilerseniz düz ya da hafif dalgalı saçlarınızı ayırmadan ya da belirgin şekilde kıvırmadan saç maşanız ile küçük ince tutumlar halinde kıvırabilir, yalnızca üst kısımlarında oluşan dalganın kattığı hacimler ile doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Dalgalı Saçlar Dalgalı Saçlar
Eğer bir maşaya sahip değilseniz ya da saçlarınıza volüm kazandırmak için tamamen dalgalandırmak istiyorsanız saç maşası nasıl kullanılır diye dert etmenize gerek kalmadan ince bir düzleştiriciden de yardım alabilirsiniz. Saçlarınızı düzleştirir gibi diplerden başladıktan sonra kulak hizanızdan itibaren düzleştiricinizi bırakmadan ters çevirin ve sonra yine düzeltin. Saç ucunuza kadar bu işlemi uygulamak kalıcı ve doğal görünen dalgalar için yeterli olacaktır.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*