Sahil Saçları ile Deniz Havası SaçlardaYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Yaz yaklaşırken sahil saçlarını keşfedin

Yaz ayları son sürat yaklaşıyor. Peki yaz modasında sahil keyfi yaparken saçlarınızı hem pratik hem de şık göstermenin yolları neler? Saçlarınızın sahilin doğallığına ve sıcaklığına sahip olması sayesinde görüntünüzün yola tam anlamıyla hazır olacağını söylemek mümkün. Bu sebeple sahil modasının en beğenilen saçlarını sizler için derledik.

Dağınık topuzlar

sahil saclari

Saçlarınızı dağınık bir topuz halinde toplamak sizi sahil kenarında rahat ettireceği gibi daha uzun görünmek için de ideal bir tercih olabilir. Ancak sahilin doğallığından ilham alarak topuzlarınızı olabildiğince yüksek ve dağınık tutmanızda fayda var. Öyle ki saçlarınız yeterince uzunsa toka kullanmadan onları basit bir düğüm olarak da toplayabilirsiniz.

sahil saclari

Saçlarınızın topuzlarını eğer sizi rahatsız etmeyecek bir gölgenin altındaysanız doğal sahil dalgalarını omuzlarınızdan aşağı sarkıtarak da yarım topuz şeklinde de kullanabilirsiniz. Ya da toka kullanmadan topuz yapacak kadar uzun saçlara sahip değilseniz saçlarınızı ense hizanızda da kocaman bir düğüm şeklinde toplayarak rahat edebilirsiniz. Kaküllerinizi biraz dağıtmayı ve saçlarınıza deniz tuzlu spreyler sıkarak sahil havasına daha uygun dalgalar elde etmeyi de unutmayın.

sahil saclari

Örgüler

Bu sene saç modasının olmazsa olmazlarından biri bilindiği üzere örgüler. Örgülerinizi biraz daha dağınık ve düzensiz bir şekilde yapmak ise işlerinizi kolaylaştırmanın yanında sizlere denizlerden çıkıp gelen bir prenses görüntüsü katmak için birebir. Saçlarınızın tamamı yerine sadece üst kısmından bir balık sırtı örgü yapmayı bu yaz kesinlikle denemelisiniz.

sahil saclari

Aksesuar yardımı

Saçlarınızda toka kullanmamaya çalışın demek, aksesuarlara veda edin demek de değil. Kalın bandanaların renkli olanlarını başınızın tepesine dolamak sizi yalnızca çekici ve farklı göstermeyecek bir yandan güneş ışıklarından da etkili şekilde koruyacaktır. Bikininizin zıt renginde bir şal ya da bandana seçmek ise az parça ile kombin üretilmesi gereken sahil modasında yerinizi en etkili şekilde almanızı sağlayacaktır.

sahil saclari

 

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*