Sarışınlara Göre Makyaj ModelleriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Sarışın kadınlar için makyaj önerileri

Sarışınlara göre ayrı makyaj mı olurmuş? demeyin. Düşündüğünüz zaman yüz şekliniz ve tarzınız nasıl ki makyaj modeli ya da renklerini belirliyorsa, bu konuda sizi yönlendiren bir diğer etmen de saç ve ten renginiz. Sarışın kadınların kendine has havasını yansıtacak olan makyaj modelleri ise onların bu görünümüne en uygun şekilde seçildi.

Sarışınlara göre renkler

sarisinlar icin makyaj modelleri

Sarışın kadınların aydınlık görüntüsüne uyum sağlayacak renklerin tonları oldukça önemli. Bu konu beyaz tenli sarışın kadınlar ya da küllü sarı renginde saça sahip olanlar için ekstra hassasiyet taşıyor. Çünkü çok açık beyaz ten ya da küllü sarı gibi sizi doğru uygulamalar yapılmadığın soluk ve cansız göstermeye oldukça meyilli olan bu saç ve ten renkleri ustaca bir renk seçimini hak ediyor.

sarisinlar icin makyaj modelleri

Sarışın kadınlar için akla ilk gelen renk şüphesiz pembeler. Tüm cilt ve saç rengi tiplerine bakıldığında pembe tonlarının en çok yakıştığını rahatlıkla söyleyebileceğimiz bu kadınlar için renk alternatifi oldukça fazla. Oldukça sade bir göz makyajınızı bordo ya da mürdüm rengi bir rujla gece makyajı olarak kullanabileceği gibi, pembe renginde hafif bir allık ve lip gloss kullanarak tüm gün boyunca canlı görünmek de mümkün. Sanıyoruz sarışın kadınların renkleri daha iyi belli eden beyaz cilt tonlarından sağladıkları avantaj ortada.

Makyaj modeli seçimi

sarisinlar icin makyaj modelleri

Size çevrenizdeki birçok kişi aydınlık bir yüze sahip olduğunuz için sade makyajlar ile yeterince güzel göründüğünüzü söyleyecektir. Ancak eğer gösterişli makyaj modellerinden hoşlanan biriyseniz emin olun önünüzdeh hiçbir engel yok. Pembe renk paletini alın ve siyah ya da bordo bitişli renk geçişleri ile gözlerinizde parıltılara yer açın.

sarisinlar icin makyaj modelleri

Doğal makyajlardan hoşlanan için ise hafif toprak renkleri ya da bunun daha parlak versiyonu olan bronz renklerde farlar kullanması ise bonus önerimiz oluyor.

sarisinlar icin makyaj modelleri

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*