Şehirli Kadınlara Özel Asimetrik KesimlerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Özel Asimetrik Modeller

Şehrin modasında vazgeçemediğimiz renkler siyah ve beyaz olurken, binaların yüksekliği ile yarışan bir şıklık seviyesi için en ilginç modern kesimler kendini ortaya koymaya devam ediyor. Geometriden ilham alan şehir tasarımlarında tulumlar ve elbiseler düz inişleri ve ağırlıkları ile ofis şıklığı ve özel davetlerin göz kamaştıran ismi olmanız için ideal formlarla karşımıza çıkarken, sezon trendleri arasında ise asimetrik detaylar hemen dikkatleri üzerine çekiyor.

Şehir Tarzı

Yaka ve kollarda asimetri

Yaka kısmını oluşturan, tulum modellerini gövdeye bağlayan kol detayları asimetri konusunda tasarımcıların en çok çalıştığı bölge olarak dikkat çekiyor. Ağırlığın üst kısma verildiği bu modern tasarımlarda topuklu ayakkabıları kullanmak ise uzun paçalara bakıldığında serbest bırakılıyor. Siyah ve beyazın en uç tonlarının kullanıldığı bu tasarımlar şehrin geometrik keskinliğini vücudunuzla mükemmel bir uyum sağlayarak ortaya koyuyor.

Şehir Tarzı

Boyna geçen kol ve yaka kısımlarında kullanılan parçalar, sırt dekoltesini ön plana çıkarabilmek için de kullanılmaya müsait olurken, arkadan duruşta boyundan bağlı gibi görünen modeller sayesinde asimetri yalnızca sağ-sol olarak değil ön-arka şeklinde de veriliyor.

Şehir Tarzı

Eteklerde asimetri

Mini elbiselere çok yakıştırdığımız küçük yırtmaç detayları siyahın verdiği düzlüğü hareketlendirmek için daha faklı şekillerde karşımıza çıkıyor. Yırtmacın yarattığı asimetriden faydalanmakla kalınmıyor, yırtmacın ara kısmına farklı kumaşlardan detaylar da ekleniyor, dantel gibi konsept içinde zıt görünüşlerden farklı renklere kadar birçok tarz ile hareketlilik kazandırılabiliyor. Alt kısma dikkatleri çeken bu tasarımlarda ise straplez elbise modellerinin göz yormayan üst kısmından faydalanılıyor.

Şehir Tarzı

Yırtmaçlara asimetri yalnızca farklı kumaşlarla değil, aykırı kesimlerle de gelebiliyor. Ön ve arka kısımdan farklı boylara sahip olarak görülen yırtmaç parçaları yandan bakıldığında yakalanan bir farklılık sağlayabiliyor. Elbise modelleri konusunda farklılığın ön planda olduğu sezon modasında yırtmaçların etekleri hareketlendirmek için kullanıldığı birçok farklı alternatifle karşılaşmak mümkün olabiliyor.

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*