Selülitlerinize Veda Etmenizi Sağlayacak Altın ÖnerilerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Selülitlerinizde gözle görülür azalma!

Kadın olarak selülit, yaşlandıkça yüzleşmemiz gereken talihsiz konulardan sadece biri, tıpkı kırışıklıklar gibi. Selülite sebebi nedir? Kaslarımızı bağlayan fibröz doku kombinasyonundan cildimiz aşağı doğru çekilir ve yağ hücreleri derimize doğru itilir.

Birçok kadın bacaklarındaki selülitten nasıl kurtulacağını merak ediyor. Tamamen selülitten kurtulmak imkansız olsa da bu görünüşü önemli ölçüde azaltmak için kanıtlanmış yollar vardır. Egzersiz gerçekten bacaklarda ve vücudunuzun diğer bölgelerinde selülitten kurtulmak için öncelikli tüyomuz. Buna ek olarak yazımız, selülitten kurtulma konusunda size yardımcı ipuçları verecektir.

selülitler icin cözüm

Su tüketimi

selülitler icin cözüm

Sabahları bir çay kaşığı elma sirkesinin bir bardak ılık su ile karıştırılıp içilmesiyle birlikte selülitiniz azalabilir. Bununla birlikte, bu ölçüyü aşırı bulursanız, en azından her gün yeterli miktarda suyu içmeyi deneyin. Günde 3 litreden fazla su içmek, selülitten çok hızlı bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olabilir. 2-3 limon damlası eklemek de bu duruma ek bir destek sağlayabilir. Sabah uyandığınız anda yarım litre su içip geri kalanını gün boyunca içmeyi deneyin. Su, vücudunuzu nemli tutar ve toksinleri atarken ve şişkinliği azaltır ve suyun ağırlığını azaltır. Su alımını artırdıktan sadece birkaç gün sonra selülitinize olan etkileri fark etmeye başlayacaksınız.

Ananas yemek

selülitler icin cözüm

Ananas bromelain adı verilen anti-inflamatuar bir enzim içerir, bu da yağ hücresi metabolizmasını artırarak selüliti azaltır. Günde bir fincan ananas yiyin. Unutmayın, ananas da şeker içerir, bu yüzden aşırıya kaçmak istemezsiniz, ancak günde yarım fincan yeterlidir. Ek olarak, ananas sindirim için iyi ve mükemmel bir lif kaynağıdır.

Egzersiz 

selülitler icin cözüm

Egzersiz, uygun diyet ile birlikte selülitten kurtulmanın en sağlıklı ve en etkili yoludur. Bacaklar için luch gibi belirli alanları hedef alan egzersizleri bulabilirsiniz. Kardiyo, selüliti azaltmada her zaman faydalıdır ancak cildinizin sertliğini yükseltmek için ağırlık eğitimini de içermelidir.

Hindistan Cevizi Yağı

selülitler icin cözüm

Hindistan cevizi yağı sağlıklı yağlardan zengindir. Metabolizmanızı arttırır ve selüliti azaltmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca açlığı azaltır ve doğal olarak cildi güçlendirir. Bununla birlikte, kalorili olarak yüksektir, bu nedenle günde sadece bir veya iki kaşığın kullanımı uygun görülmektedir.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*