Seyahat Günlerine Özel Makyaj İpuçlarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Seyahat esnasında nasıl makyaj yapmalı?

Seyahat esnasında nasıl makyaj yapmanız gerektiğini açıklayacağımızı öğrenmek sizi ilk başlarda şaşırtmış olabilir. Ancak seyahat gibi pratikliğin ve olabildiğince rahatlığın ön planda olduğu ve yeni bir yere giderek tarzınızı ilk kez gösterme imkanı bulduğunuz bir konumda makyajınızın nasıl olduğu sandığınızdan daha önemlidir. Bu sebeple seyahat esnasında mutlaka denemeniz gereken makyaj tüyolarını sizlerle paylaşarak güzelliğinizden ödün vermediğiniz, aksine sağlıklı, enerjik ve bakımlı göründüğünüz keyifli yolculukların kapılarını aralıyoruz.

seyahat makyaji

Sade ve bakımlı

Seyahatiniz esnasında abartılı makyajlar yapmak sizi hem sürekli tazeleme derdi ile uğraştıracak hem yoğun katmanı nedeniyle rahatsız edecek hem de sizi konseptin dışında bir görünümde olmaya mecbur bırakacaktır. Bunun yerine olabildiğince sadeliğin ön planda olduğu makyajları tercih etmemiz gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

seyahat makyaji

Makyajınıza hafif bir kusur kapama ve kontur işlemi ile başlayabilirsiniz. Olabildiğince mat ürünler kullanmaya ve cildinizin doğal ışıltısından faydalanarak sağlıklı bir imaj yaratmaya özen gösterin. Ayrıca yalnızca kapatıcılar açısından değil, kullanacağınız ürünlerin genelinde mutlaka suya dayanıklı ürünler seçmeye özen gösterin. Bu sayede makyajınız çok sıcak havalarda ya da yüzünüzü yıkadığınız takdirde sizinle olmaya ve tazelenmeye ihtiyaç duymaksızın sizi taze bir sağlıkta göstermeye devam edecektir.

seyahat makyaji

Makyajınıza renk katmak ve aynı esnada güneş ya da soğuk hava gibi karşılaşabileceğiniz durumlara karşı dudaklarınızı korumak adına mutlaka dudaklarınızda renkli nemlendiriciler kullanın. Bu ürünleri zorda kaldığınız zamanlarda eğer özel bir içeriği yoksa hafifçe highlighter etkisi vermek için de deneyebilirsiniz.

seyahat makyaji

Eğer ruj yerine allık ile renk vermek için yeterli ürününüz varsa ne ala. Cildinize hafif bir pembelik vererek enerjinizi korumakta olduğunuz imajı yaratabilir, seyahatin sizde oluşturduğu yorgunluğun etkilerini kamufle etmiş olabilirsiniz.

seyahat makyaji

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*