Sezonun En Çok Sevilen Makyaj TrendleriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Sezonun bu makyaj trendlerini sakın kaçırmayın

Modanın önemli bir kolu olarak makyaj trendleri de her sene ve hatta her mevsim farklı trendler ile karşımıza çıkıyor. 2017 boyunca sık sık değişimlerine şahit olduğumuz makyaj trendleri arasında, kimileri var ki çok tuttu, çok konuşuldu ve etkisini de uzun süre koruyacak gibi görünüyor. Siz de makyaj trendi önerileri arasından kendinize en uygun olanı seçerek 2017 makyaj modasını kaçırmadan deneyin.

makyaj trendler

Ne gibi değişiklikler var?

Uzun süre mat rujları severek kullandık, özellikle ilk çıktıkları andan beri artan renk çeşitliliği ile hayran kaldık. Ancak mat rujlar havaların ısınması ile yerini yeniden parlak ürünlere doğru yavaş yavaş bırakıyor. Eğer alışkanlıklarını kolay değiştiremeyen biriyseniz yaza daha vaktiniz olduğunu da bilmelisiniz.

makyaj trendler

Kaşların da şekillendirilmesi konusunda kadınların sınır tanımadığı günler yavaştan kaşların doğal halinde özgür bırakıldığı günlere doğru geri dönüşe geçiyor. Çizilen ve içi yoğun bir şekilde doldurulan kaşları şimdi biraz dağıtma vakti.

makyaj trendler

Makyajda neleri seçmeli?

Bu senenin öne çıkan makyaj modellerinin genelinde doğal gözler ve belirgin dudak renkleri dikkat çekti. Öyle ki yalnızca maskara uygulanan ya da hiçbir şekilde doğallığına dokunulmayan gözlere uyum ve denge kırmızının tercih edildiği dudak makyajı ile geliyor. Ancak dudaklarınızda kırmızıyı tercih edecekseniz de özgürlük sunulmuyor değil. Uzun yıllar yalnızca beyaz tenlilere yakıştırdığımız kırmızı rujları bu sene koyu tenlerde de görmeye hazırlanıyoruz.

makyaj trendler

Eğer tercihiniz göz makyajından vazgeçmemekten yana olacaksa eyeliner modellerinin uygulanmasına biraz ara vermekte fayda var. Öyle ki birçok kadın geride bıraktıkları göz kalemlerine geri dönüş yapıyor.

makyaj trendler

Kapatıcılık yönünden ise kontürlemenin zirve yaptığı bir senenin ardından doğallığı ön plana aldık ancak bu durum ciltte yenilik yok demek değil. Mat kontur paletlerini ve sticklerini bir kenara koyun ve cildinizi alabildiğine parlatın.

 

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*