Sezonun Trend Alarmı: Büyük ŞapkalarYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

2017’de Sokaklarda Büyük Şapka Çılgınlığı

Geniş fötr şapkaların yeşilden maviye, bordodan hardal sarısına keçeden ve kalın kadifeden yapıldığı modelleri vitrinleri ve mağaza raflarını adeta doldururken, biz de sezonun bu trendini ve hangi kombinlerle kullanılabileceğini yakından inceledik.

Geniş fötr şapkaların yeşilden maviye, bordodan hardal sarısına keçeden ve kalın kadifeden yapıldığı modelleri vitrinleri ve mağaza raflarını adeta doldururken

Sokak modasında kullanımı

Sokak modasının en büyük gözdelerinden olan ince ve uzun paltolarda kullanıldığını gördüğümüz keçe gibi hafif kırçıllı ve bohem dokumalarda geniş şapkaların dikkat çeken renklerdeki benzer dokumaları ile uyum sağlayabiliyor. Bu konuda desteğin hafif yünlü kazaklardan geldiği kombinlerde tam anlamıyla sıcacık bir kış görüntüsü elde edilebiliyor.

Buyuk Sapka Modasi

Dilerseniz yalnız başına bırakmak zorunda olmadığınız şapkalarınıza aksesuar uyumu konusunda bir şalın eşlik etmesini dileyebilirsiniz. Asil bir görünüme sahip olan bu şapkalar, tarzı gereği gündelik şıklıkta tercih edilirken, çok sevdiğimiz bir klasik olan yünlü ve pöti kareli krem, kırmızı ve gri tonlarında şallarınızı üçgen formunda boynunuzu korumak için taşıyabilir, kırçıllı ve yünlü dokumaların bir arada sizi oldukça kışa hazır göstermesini sağlayabilirsiniz.

Buyuk Sapka Modasi

Bazı modellerinde şerit şeklinde farklı renklerin kullanıldığı büyük şapka modellerinde, bu renklerin kombinin geneline hakim olan renkler ile uyum içinde olmasını sağlayabilir, şeritlerde ek olarak kurdele gibi detayların kullanılanlarını da daha sevimli bir görüntü için tercih edebilirsiniz. Özellikle genç görünümün klasik olduğu kadar pratik yüzünü de oluşturan dar ve yüksek bel pantolonlarınızla bu şapkları kullanırken kısa botlar seçebilir ve kemer ya da botlarınızın rengini, şapkanızdaki ikinci renk ile ortak seçebilirsiniz.

Buyuk Sapka Modasi

Saçlara uygun kullanımı

Daha çok uzun ve serbest saçlarla gördüğümüz şapkalı kombinlerde saç modellerinde doğal dalgaların moda olması nedeniyle düz ya da sönük saçlar ya da maşalı katı bukleler yerine, sahil dalgaları kullanabilir, bahar doğallığından keçenin bohem havasına kadar tam anlamıyla bir bütünleme oluşturabilirsiniz. Bob kesim saçları sokaklarda oldukça sık görmemize rağmen, uzun boy saçlara boyutu nedeniyle nispeten daha çok yakıştırdığımız büyük şapkalarda saçlarınızdaki küllü geçişlere de keçenin sertliği ile gönderme yapabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*