Sizi Güne En Harika Şekilde Hazırlayacak 4 Farklı Örgü ModeliYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Günün temposuna pratik cevap

Gün içinde yorulanlar, iş temposunda bakımına zaman ayıramayanlar, saç bakımı ve farklı modeller yapmanın ya da kullanmanın zorluğundan bahsedebilirler. Ancak sizlere özel örgü modelleri ile dakikalar içerisinde saçlarınızı güne hazırlayabilir, tüm günün temposu içerisinde sizi rahatsız etmeden bakımlı ve şık görünen saçlara sahip olabilirsiniz. Birlikte adım adım uygulayacağımız örgü modellerini incelemeye devam edin.

Küçük farklılıklar arayanlara

Orgu Modelleri

Aynı örgü modellerinden sıkılan ancak bildiği yöntemden şaşmak istemeyen kadınlar için küçük farklılıklar ile alıştığımız örgü modelleri ilgi çekici bir hal alabiliyor. Siz de klasik bir at kuyruğu yaparak bir araya getirdiğiniz saçlarınızı üç tutuma ayırarak örmeye başlayın. Her bir boğumun bittiği noktada ince lastik bir toka ile yeni bir at kuyruğu yapın.

Eğer bu model için fazla uğraşacak vaktiniz yoksa bunun yerine klasik at kuyruğu örgünüzü parmak uçlarınızla her boğumu ayrı ayrı gevşeterek geniş tutamlardan yapılmış bir hale dönüştürün. Bu model ise saçlarınızı daha volümlü ve gür gösterecektir.

Romantiklere

Orgu Modelleri

Saçlarında romantik antikliği sevenler için biraz ince iş gibi görünse de aslında oldukça basit uygulanan bir model ile karşınızdayız. Maşa yardımıyla kıvırdığınız saçlarınızı önden geriye doğru atın ve en öndeki saçlarınızda arkaya doğru düz ve ince bir örgü tutamı yapın. Saçınızın her iki yanından aldığınız tutamların bu düz örgünün boğumlarından geçirerek ilerlemeye devam edin. İşlem bittiğinde saçlarınıza parmak uçları ile volüm katmayı unutmayın.

Genç ruhlara

 

Orgu Modelleri

Saçlarında genç ve taze bir hava isteyenler için daha bohem modeller bulmak mümkün. Özellikle hem düz hem de dalgalı saçların deneyebileceği bir model olması ile sevilen bu örgü, bob kesim saçlara da ayrı bir yakışıyor. Kulak üstünden kulak hizasına kadar iki yanınızdan kalın birer tutam alın ve bu tutumları başınızın arkasına doğru örerek getirin. Şekildeki gibi bir araya gelen tutamları da birkaç boğum olacak kadar örmeye devam edin.

Acelesi olanlara

Orgu Modelleri

Eğer uzun süren detaylı örgü modelleri için vaktiniz yoksa ya da bu konuda kendinize güvenmiyorsanız bunun için daha basit ve eğlenceli modeller ile örgü saçları denemeye başlayın. Saçlarınızı başınızın tepesinde sıkıca toplayın ve lastik toka ile sabitleyin. Bu kuyruğu dört tutama ayırın ve her tutamı kendi içinde kıvırın. Ardından kıvırdığınız tutumları ikişerli olarak bir araya getirip tekrar kıvırın. Kıvırdığınız bu iki tutamı zıt yönlerde sabitleyerek büyükçe bir topuz yapın. Saç spreyi ile sağlamlaştırabileceğiniz örgü topuzunuz günün temposuna hazır!

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*