Sokak Modasında 90’lardan EsintilerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

90’lardan Sokak Modasına

Nostaljik esintilerin farklı dönemlere ait çizgilerini hemen her senenin modasında görmeye alıştığımız bu dönemlerde 2017 için ise 90’lar modası düşünülüyor gibi görünüyor. New York Moda Haftası’ndan akılda kalanlar doğrultusunda 90’lar modasının en ince detaylarını kombinlerinde birleştirerek sokaklarda tüm dikkatleri üzerine çeken ve şık olduğu kadar asi bir tarza sahip olan kadınların sayısı gün geçtikçe artıyor. Dönemin kot ceketleri ile serin havalar, bol ve desenli tshirtleri ile sıcak havalar renklenirken, size yaratıcılığınızı kullanmak kalıyor. 2017 sokak modasını etkisi altına alan 90’lar esintilerinden ilham almak için okumaya devam edin.

90lar Modası

Olmazsa olmazımız kotlar

90’lar denince akla ilk olarak açık tonlarda kot pantolon modelleri gelmekle birlikte, bu kotlarda 2017 modasının en sık gördüğümüz mom kot modelleri kullanılıyor. Mom modellerde geniş bir kalça ve dar bir paça kesimi dikkat çekerken, kısa olması ise bu pantolonların en önemli özelliği oluyor.

Ancak kotlar elbette yalnızca pantolonlarla karşımıza çıkmıyor. Kot ceket modellerinin de sık sık kullanıldığı sokak modasında ise asi duruşu desteklemek için ceketler omuzlardan aşağı sarkıtılıyor. Dilediğinize göre düz ve dağınık saçlar ile kullanarak genç bir hava yakalayabileceğiniz bu tarza ise siyah güneş gözlükleri de eşlik edebiliyor.

90lar Modası

Kliplerden çıkmış gibi

90’lar modasında oldukça popüler olan video klip duruşu ise daha şık günlerde bu tarzdan vazgeçmeden ortama uyum sağlayabilmenizi sağlıyor. Büyük payetli parçaların yerleştirildiği ve alevli bordo ya da siyah gibi renklerin soluk tonlarının kullanıldığı bu parçalarda, göğüs kısmına dikkatleri çekmek ve üst parçalarda da yırtmaç kullanmak hatırlandığı üzere dönemin büyük modalarından biri oluyor.

90lar Modası

Düz tshirtlerin kotlarla kombini, renkli tshirtlerin mini elbise yapıldığı ya da transparan üstlerin sade çamaşırlarla cesurlaştırıldığı 90’lar modası çılgınlığın sınırlarını zorlamaya devam ediyor.

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*