Soluk Cilt Tonunuza Uygun Makyaj TavsiyeleriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

 

Soluk Cilt Renkleri İçin Makyaj Önerileri

Her kadın bakımlı olmayı sever. Günlük bakımlarımızın büyük bir kısmını da makyaj oluşturur. Makyaj yaparken istediğimiz güzel görünüme kavuşabilmek için cilt rengimize uygun makyajı yapmamız gerekir. Soluk cilt rengine sahip isek nelere dikkat etmeliyiz, neler yapmalıyız beraber inceleyelim.

soluk cilt rengi icin makyaj

Soluk cilt rengine sahipseniz ve yüzünüzde belli kısımları ön plana çıkarmak, daha keskin hatlara sahip olmak istiyorsanız işe kontür ile başlamalısınız. Fırça yardımı ile göz altları, yanak ve alnınıza , burun kenarları ve T bölgenize uygun kontürü uygulayarak istediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz.

soluk cilt rengi icin makyaj

 

Fondöten Kullanımı

soluk cilt rengi icin makyaj

Kontür işlemini bitirdikten sonra sıra fondötende. Soluk cilt rengine sahip kadınlar ciltlerine biraz daha canlılık kazandırmak için mat fondötenler tercih etmemelidir. Ciltlerine biraz daha ışıltı katacak cilt rengine uygun fondötenler tercih edilmelidir.

Kaşlar

Yüzümüzün en keskin hatlarından biri de kaşlarımızdır. Özellikle soluk renkli ciltler için kaşların ön plana çıkması önemlidir. Kaşlarınızı daha gür ve koyu renkli göstermek için kaş farı veya kaş kaleminin yanı sıra kaş rimelini de tercih edebilirsiniz. Daha düzgün ve parlak bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

 

Gözler

soluk cilt rengi icin makyaj
Gözler sizlerin bakışlarınızı ön plana çıkarmak ve daha canlı görünüme sahip olmanız için dikkat edilmesi gereken kısımlardır. Soluk renkli ciltler için gözlerde gölgeli far ve eyeliner kullanımı, buğulu bakışlar gözlerinizin ön plana çıkmasına yardımcı olacaktır.

Dudaklar
Makyajımızın son noktası dudaklarımız. Soluk renkli ciltler için canlı dudaklar vazgeçilmezdir. Canlı bir kırmızı tonu sizi istediğiniz canlı ve güzel görünüme sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Hoş bir tonda allık ve ruj ile makyajınızı daha canlı hale getirebilirsiniz.

soluk cilt rengi icin makyaj

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*