Son Dönemin En Çok Tercih Edilen 5 Kadın Dövmesi TrendiYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Kadın Dövme Modasına Yakın Bakış

Son dönemin sosyal medya platformlarında en sık gördüğümüz paylaşımlarından birinin konusu dövme. Kadınların özellikle yenilikler konusunda sınır tanımadığı dövme modelleri, farklı ve seksi görünmek istediği kadar kendini desenlerle anlatmak isteyenlerin de tercihi oluyor. Sizin için seçtiğimiz 5 farklı kadın dövmesi tarzı ile siz de sezonun en trend dövmelerini inceleyebilir, kendi tarzınıza en uygun dövme modelini düşünebilirsiniz.

Kadin Dovme Modasi

1 – Minimalist ya da etnik: Parmaklarda dövme

Parmaklarda, özellikle ele yakın olan parmak başlangıç kısımlarında mini dövmeler görmeye geçtiğimiz senelerden alışkınız. Ancak daha çok geometrik desenler ya da küçük oklar şeklinde gördüğümüz bu dövmeler sayılarının artışı ile çeşitlilik kazanıyor.

Kadin Dovme Modasi

Önce bir ya da iki parmağa yapılması tercih edilen parmak dövmeleri şimdilerde tüm parmakları süslüyor ve en iyi yanı bu desenler arasında bir kombin ya da tarz bütünlüğü yaratmanız beklenmiyor! Ancak en sık gördüğümüz desenler arasında mandala ya da kabus kapanı gibi etnik desenler ya da dörtgen, dolunay gibi minimalist logolar yer alıyor.

2 – Hayvan dostlarından vazgeçemeyenlere: Hayvan sever dövmeler

Bir hayvan sahibi olun olmayın, kadınlar arasında dövme modelleri arasında son dönemlerin favorilerinden biri olan hayvan dostluğu temalı desenlere siz de bayılacaksınız. Bir köpek ya da kedi sahibi olanlar, hayvan dostlarının pati izleri, doğum ya da ölüm tarihlerini ya da yüzlerini dövme yaptırarak onları her daim kalbinde olduğu kadar teninde de taşımayı ihmal etmiyorlar.

Kadin Dovme Modasi

Geçen senelerde daha sık gördüğümüz özgürlükçü kuş dövmeleri ise yavaş yavaş daha az tercih edilmeye başlarken, kuş desenlerini daha çok büyük ve renkli dövmeleri süslemek için kullanılırken görüyoruz.

3 – Yeni trendler klasik tarzlara uyum sağlıyor: Mangala kaplı kollar

Hinduizm ya da Budizm gibi Uzak Doğu kaynaklı mistik dinlerin sembolü olan mandalalar tam bir incelik harikası. Özel el çizimleri ile oluşturulan bu desenler doğunun mistik havasından etkilenenleri hemen etkisi altına alıyor.

Kadin Dovme Modasi

Mandalalar sık gördüğümüz desenler arasında yerini alsa da bu senenin dövme modasında farklı olarak mandalalar tek başına kalmıyor. Tüm kolu kaplayan dövme modelleri arasında önceden Rock n Roll tarzı asi desenler dikkatimizi çekerken, şimdilerde kadınlar kollarına mandalanın büyülü anlamlarına yer açıyor.

4 – Gülleri unutmadık, yerlerini değiştirdik: Kalça dövmeleri

Kalça dövmeleri eskiden daha çok bele yakın bölgelerde ve orta hatta tercih edilse de son dönemde kadın dövmelerinde kalçada da tıpkı kolda ya da omuzda olduğu gibi tek taraflı uygulamalar tercih edilmeye başladı.

Kadin Dovme Modasi

Gül desenleri için tam unutulmaya yüz tutuyor derken, eski açık kırmızı ve yeşil görünümünden buğulu siyah-beyaz haline geçiş yapan gül desenleri, kalça ve çevresinde yaptırılacak dövmeler için en çok sevdiğimiz desenler arasında başta geliyor. Kadınsı bir desen olarak bildiğimiz güller, asi tarzlara yaptığı göndermeden biraz olsun sıyrılan bir hal almışken, onları kalçada görmek bizleri daha da heyecanlandırıyor.

5 – Favorimiz en sonda: Göğüs arası dövmeler

Çekicilik kavramımızı baştan aşağı değiştiren bir sezon trendi de dövmelerden geliyor. Göğüs arası dövmeler son dönemin en çok beğendiğimiz kadın dövmeleri arasında yerini alırken, dekoltelerine farklı bir hava katmak isteyenler için de bu modeller seçenekler listesinin başında geliyor. Özellikle bahar ve yaz aylarının gelmekte olduğu düşünüldüğünde bu modelleri daha sık göreceğimizi tahmin ediyor ancak şimdiden sosyal medyayı sallayan göğüs arası dövmelerini oldukça beğendiğimizi söylemeden geçemiyoruz.

Kadin Dovme Modasi

Daha çok sol anahtarı, göz yaşı ya da zikzak dikiş gibi uzun ve ince çizgilerin farklı varyasyonlarından oluşturulan bu desenler cesur kadınların dövme yaptırmaya karar vermeden önceden kesinlikle göz atması gerekenler arasında yer alıyor.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*