Tel Toka Modasının Asla Geçmeyeceğini Gösteren Harika Saç ModelleriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Tel tokaları yeniden moda yapan saç modelleri

Tel tokalar tam bu çeşitliliğin arsında ve sahil dalgaları gibi saçları serbest bıraktıran modellerin trend olması esnasında unutulmaya yüz tutarken yeni modeller ile bir anda yeniden karşımıza çıkıyor. Eğer tel tokalarınızı değerlendirmek ve yeniden saçlarınızda kullanmak için can atıyorsanız, sizi farklı kılacak bu modelleri hemen şimdi incelemeye başlayın.

Önce tokalarınızı hazırlayın

Tel tokalarınızı saçlarınızla harika modeller yaratmak için önce bir hazırlık sürecimiz olacaktır. Saç tokalarınızın rengarenk olarak daha dikkat çekici olmasını istiyorsanız onları dilerseniz beyaz bir kağıt üzerinde seçtiğiniz renkli ojeleriniz ile boyayabilirsiniz. Bu şekilde renklendirip kuruduklarından emin olduktan sonra saçlarınızı hem korumak hem de saç modellerinizi yaptıktan sonra tel tokalarınızın çıkmasını engellemek için üzerlerine saç spreyi sıkabilirsiniz.

Şimde de modeller

Hazırsanız başlayalım!

Saçlarınızı önden aldığınız iki tutamı arkada bir araya getirip birbiri ile birleştiği noktada bir adet tel toka ile sabitleyin. Sabitlediğiniz tokanın üzerine şekilde de gördüğünüz gibi üçgen şekli oluşturacak şekilde iki tel toka daha ekleyin. Minimalist saçlarınız gün boyu sağlam bir şekilde sizi rahat ettirmeye hazır!

Tel toka saç modeli

Saçlarınızı yandan ayırın ve saçlarınızın daha yoğun olduğu tarafa birbiri üzerinden geçerek çarpı işareti oluşturacak dört adet tel toka takın.

Tel toka saç modeli

Saçlarınız uzunsa ve onları rahat edebilmek için topladıysanız farklılaştırmak isteyebilirsiniz. Klasik modellere farklı renklilikler katmak için tel tokalarınızı kullanmak harika bir saç aksesuarı keşfetmenizi sağlayabilir.

Saçlarınızı dilediğiniz gibi örün, dilerseniz klasik bir örgü dilerseniz balık sırtı modeller… Örgünüzü saçlarınız uzunsa omzunuzdan aşağı sarkıtın, kısa ise küçük bir atkuyruğu ile örgüyü ensenizde bitirin. Örgünüzün aralarına örgü tutamlarına paralel olacak şekilde, çapraz olarak tel tokaları takın. Tel tokaların dikkat çektiği kadar doğal da durması için saçlarınıza takarken aralara sıkıştırın ve saçlarınızın arasında parıltı yaratması için aralara saklayın.

Tel toka saç modeli

Saçlarınızı ensenizde küçük bir topuz oluşturacak şekilde toplayıp sabitleyin. Tek yanına ya da tam arka tarafa büyük bir ok şekli oluşturacak şekilde tıpkı örgü modelde yaptığımız gibi eğik paraleller şeklinde tel tokalarınızı geçirin.

Şık görünmek ve en klasik saç modellerini bile bir anda değiştirmek işte bu kadar kolay!

Tel toka saç modeli

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*