Tırnak Bakımı ile Sağlıklı EllerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Tırnaklar önemlidir

Tırnaklarınız vücut bakımınızda göz önünde oluşu ile en çok dikkat çeken nokta olmasının yanında, vücudunuzun belki de en çok kullandığınız yerleri olan ellerinize zarafetini veren asıl odak noktalarıdır. Ancak sık kullanılır olması ellerinizi ve tırnaklarınızı yalnızca ön planda tutmakla kalmamakta, aynı zamanda tırnaklarınızın kolay yıpranmasına da yol açmaktadır. Siz de düzenli tırnak bakımına dikkat ederek ellerinizin size kazandırdığı zarafeti ön plana çıkarın ve sağlıklı bir görüntüye kavuşun.

Tirnak Bakimi
Tırnaklarınız ve alışkanlıklar
Tırnaklarımızı yemek, çoğumuzun farkında olmadan yaptığı ancak mikroplara davetiye çıkaran önemli bir kötü alışkanlıktır. Çoğumuz stres anında gerçekleştirdiği için bu huyunu inkar etse de ellerimizde var olan ve gün içinde sayısız yere temas ederek daha da artan zararlı mikropatojenleri ağzımıza taşımaktadır. Ağızda kötü tat bırakan ojeler kullanarak ya da çevrenizde kendinize uyarıda bulunacak küçük notlar bırakarak siz de bu alışkanlığınıza veda edebilirsiniz.

Tirnak Bakimi
Ellerinizi yalnızca zararlı alışkanlıklardan korumaya değil, yaptırdığınız uygulamalardan da korumaya özen göstermelisiniz. Bunun için ellerinizi oje ya da protez tırnak gibi süslemeler olmaksızın bir süre dinlendirmeli, yeni uygulamalar için sağlıklı bir zemin oluşturmalısınız.
Nem ve bakım
Ellerinizi nemlendirmeniz gerektiğini biliyoruz ancak ellerimize bakım yaparken aynı özen tırnaklara da gösteriyor muyuz?

Tirnak Bakimi
Ellerinize nemlendirici uygulamalarda bulunurken, mutlaka tırnak etlerinizi de bu bakıma dahil edin, tırnak etlerinizi manikür esnasında ya da yalnızca törpülerken hafifçe geriye itin ve hava almasına yardımcı olun.

Tirnak Bakimi

Tırnaklarınızın öneminin bilincinde olmalı ve rutin bakımınıza dahil ettiğiniz tırnaklarınıza mutlaka hafta içerisinde düzenli olmak kaydıyla zaman ayırmalısınız. Bunun için nemlendirmelerden manikürlere birçok farklı süreci uygulayabilir ya da evinizde kendi doğal malzemelerinizle bakım yapmak için limon suyu, diş macunu gibi ürünler tercih edebilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*