Tırnak Şekline Uygun Oje Seçiminin Püf NoktalarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Tırnak şekliniz için en uygun ojeyi bulun

Tırnaklarınız ne kadar bakım ile biçimini değiştirebilseniz de genetik olarak belli bir şekle sahip olmakta ve bu da ellerinizin görünümünü baştan aşağı etkilemektedir. Tırnaklarınızı törpüleyerek biçiminde büyük değişiklikler de yapmak mümkün ancak yine de tırnaklarınızı en güzel gösterecek olan detayın oje renkleri ile geldiğini biliyoruz. Siz de kendi tırnak şekliniz için en uygun oje çeşitlerini keşfederek her daim bakımlı görünen ellere sahip olun.

tirnak sekline gore oje

Kısa ve dar tırnaklar

tirnak sekline gore oje

Tırnaklarınız dar bir yapıya sahipse ve onları kısa kullanmayı seviyorsanız açık tonlarda ojeler tırnaklarınızı daha geniş ve dikkat çekici göstermek için ideal olabilir. Ancak açık renklerde beyaz gibi yine cilt renginizden oldukça farklı olan tonlar yerine nude renkleri tercih etmeniz buradaki en önemli ipucudur. Nude oje setleri de edinerek seçiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Kısa ve geniş tırnaklar

tirnak sekline gore oje

Genelde hafif köşeli bir form oluşturan kısa ve geniş tırnaklar eğlenceli bir görünüm için canlı renklerin tercih edilebileceği tırnak şekilleridir. Özellikle şeker pembesi, lila, mavi ve yeşil tonları gibi giyiminize uygun renkler seçmek tırnaklarını çok daha belirgin gösterecek ve neşeli bir tarza bürünmenizi sağlayacaktır.

Dar ve uzun tırnaklar

tirnak sekline gore oje

Tırnaklarınızı uzun kullanmaktan hoşlanıyorsanız ve dar bir yapıya sahiplerse eğer onları mat tonlarla daha kadınsı göstermeyi tercih edebilirsiniz. Uzun tırnaklar için oldukça ideal olan bordo, siyah, lacivert gibi renkleri tercih etmek ellerinizde oldukça hoş görünecektir. Bunun yanında krem ya da beyaz gibi klasik ve doğal renklerin de uzun tırnaklar için oldukça ideal olduğunu belirtmemizde fayda var.

Geniş ve uzun tırnaklar

tirnak sekline gore oje

Bu tırnak yapısı için en ideal ve her ojeye uyumlu tırnaklar demek yanlış olmaz. Hemen her renk ve deseni denemek için müsait olan bu tırnaklar, ojelerin rengini en belirgin şekilde yansıtan tırnaklardır. Bu nedenle oje seçimi konusunda özgür bir şekilde kendi zevkinizi yansıtabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*