Tüm aile bireyleri için dekorasyon önerileriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Eviniz dinlendiğiniz, iş stresini attığınız ve sevdiklerinizle vakit geçirdiğiniz mekanlardır. Bir evi dizayn etmek aslında kendi zevkimizi ve hayata bakış açımızı mobilya ve aksesuar seçimlerimize yansıtmaktır. Bu sebepten dolayı evinizi dekore ederken göze hitap etmesi kadar rahat ve konforlu olması da önemlidir.

ev dekorasyonu

Hobilerimize yer açalım

Hobilerimiz bizi dinlendiren uğraşlardır. Evinizin bir köşesinde günün yorgunluğunu atmanız için bir dinlenme köşesi oluşturabilirsiniz.  İstenilen köşeye bir koltuk, bir aydınlatma sistemi ve bir sehpa yeterlidir.

oda dekorasyonu

Ayrıca dinlenme köşeleri için evin sakin ve yoğun olmayan bölümlerini tercih edersek, televizyon ve bilgisayar gibi dikkati dağıtan elektronik eşyalardan uzak olursa size daha kaliteli bir dinlenme olanağı sağlar. Koltuğunuzun yanına bir hasır sepet koyup içine okuyacağınız kitapları veya yapmakta olduğunuz el işlerini koyabilirsiniz.

ev dekorasyonu

Eğer evde size ait bir oda yoksa evin herhangi bir köşesini hobi alanı olarak ayırabilirsiniz. Örneğin yatak odanızın bir köşesine koyacağınız koşu bandı spor yapmanıza olanak sağlayacaktır veya oturma odanızın bir köşesine dikiş makinenizi koyarak dikişlerinizi dikebilirsiniz. Eğer eviniz çok dar ise bunları gerçekleştirmenize olanak yoksa evinizde sıkça kullanmadığınız bir balkon varsa burayı camla kaplatıp hobi odası haline getirebilirsiniz.
Kendi düşüncelerinizi ya da tarzınızı hayata geçirirken çocukları da düşünmemiz gerekir. Çocuklarımız için de eğlenceli odalar yaratabiliriz. Oyuncakların dağınıklığını önlemek için kategorilere ayırıp ayrı kutulara koyarak odanın duvarına yaptıracağımız gömme bölümlere koyabiliriz.

ev dekorasyonu

Okul çağındaki çocuklarımızın odalarında da fazla kalabalıklardan kaçınmak gerekir. Fazla eşya ortamın enerjisini düşüreceğinden sade döşenmesi daha sağlıklı olacaktır. Mümkünse çocuğunuzun odasında da bir okuma köşesi yaratıp kitap okuma alışkanlığı geliştirmesine yardımcı olabilirsiniz.

Tüm aile için ortak yaşam alanı yaratın

Aile üyelerinin bir arada olması için yaşam alanınızı çok işlevli tasarlayabilirsiniz. Örneğin oturma odanızda hem kitap okunabilecek, hem televizyon izlenecek hem de oyun oynanacak alanlar oluşturursanız aile bireyleri farklı şeylerle meşgul olsalar bile bir arada olmanın mutluluğunu yaşayacaklar ve birbirleriyle iletişimde olacaklardır.

ev dekorasyonu

Ayrıca evinizde bahçe varsa çocuğunuz için oyun parkına dönüştürebilirsiniz. Bu sayede çocuğunuz oyun oynarken toprak ve yeşillikle de bağ kuracaktır.

Ayrıca bahçenizde yaz günleri için açık hava sineması oluşturabilirsiniz. Yerde bahçe minderleri, küçük sehpalar, bir sinema perdesi ailenizle film izlemenin keyfini yaşatacaktır. Bahçeniz yoksa böyle bir etkinliği evinizin bir bölümünde de oluşturabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*