Türk kahvesi ile siyah noktalara elvedaYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Siyah noktalar en büyük cilt problemlerinin başında gelmekle birlikte, cildinizde böyle bir sorun olmasa dahi belirli aralıklarla cildinizi temizlemek ve arındırmak adına peeling yapmamız gerekiyor.

kahve

Peeling karışımında kimyasal maddeler yerine her evde bulunan basit malzemeler kullanarak siz de kendi ev yapımı peelinginizi kolayca  hazırlayabilir,  gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Eğer evinizde Türk kahvesi mevcutsa bile kendiniz için en iyi peelingi aramanıza gerek olmadığını biliyor muydunuz?

siyah nokta giderme

Kafeinin ciltte yarattığı mucize

Türk kahvesine alerjiniz bulunmuyorsa içtiğiniz kahvelerin telvelerini bir kenara ayırmak ve bunu peeling olarak kullanmak cildinize harikalar yaratacak basit bir ipucu olabilir. Tabi kahvenizi şekersiz tüketmeyi unutmamalısınız.
Kahve içeriğinde bulunan kafein sayesinde uygulandığı bölgede direkt olarak dolaşımı hızlandırır ve ciltte iyileşme sağlar. Yaptığınız kahve peelingi cildinizin daha parlak ve aydınlık görünmesini sağladığı gibi dolaşımın artması sayesinde doğal bir pembelik de katar. Kafeinin bu özelliği güçlü bir antioksidan olarak bilinmesinden gelmekte ve bu özel içerik cildinizin derinlemesine arındırılması için size yardımcı olmaktadır.

ev yapımı peeling

Peeling uygulaması nasıl yapılır?

Siyah noktalarınız için kahve peelingi nasıl hazırlanır ve peeling nasıl kullanılır merak ediyorsanız, evinizde kimyasal içeriği olmayan doğal bir peeling kullanmaya hazır olun. Bir tatlı kaşığı türk kahvesini ya da önceden ayırdığınız telveyi 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile bir kasede karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı her cilt tipine rahatıkla uygulayabilirsiniz. Özellikle yağlı cilt için peeling olarak kullanılmaya müsait olan bu ürünü kuru ve hassas cilde sahip olanların 2 haftada bir, diğer cilt tiplerinin ise haftada 1 defa uygulaması uygun olmaktadır.

pürüzsüz cilt

Peeling nasıl uygulanır bilmiyorsanız, öncelikle hareketlerinizin dairesel ve olabildiğince nazik bir masaj şeklinde olmasına dikkat etmelisiniz. Burun yanlarından başlayarak yüz ve boynun göz çevresi hariç tüm bölgelerine bu masaj hareketleri ile karışımı uygulamanız peeling uygulaması için yeterlidir.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*