Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri’nden Geride KalanlarYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Aralık Etkinliği – Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri

Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri başladı başlıyor derken sonunda tamamlandı. Bize ise bu özel günden kalanları sizinle paylaşmak kaldı. Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri hakkında birçok sanat camiasına ait site ve yayınlarda yorumlamalar ve kareler yerini alırken İstanbul etkinlikleri konusunda damaklarda farklı bir lezzet bırakıldığı konusunda herkes hemfikir oldu.

Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri
3. defa gerçekleştirilen ve bu sene 15 – 18 Aralık tarihleri arasında beğenilerimizi toplamak üzere bizlere sunulan Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri’nin ardından keyifli ve sanat dolu anlar kaldı.
Sessizsinemagunleri.com isimli orijinal web adresi üzerinden detaylı bilgilerine ulaşabileceğiniz ve perşembeden pazara neredeyse tüm haftamızı tamamen sinema ile dolduran keyifli festivalden ise geriye yine sinemaseverleri mutlu ve memnun edecek anılar kaldı.

Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri
Sessiz sinemaya dair en güzel örneklerin canlı müzik beraberliğinde yer veren sinema günlerinin bu seneki ana konsepti ise “Yol ve Yolculuk” oldu. Filmlerin gösterimi ise Akbank Sanat, İtalyan Kültür ve Fransız Kültür merkezlerinde gerçekleştirilirken, sinema günlerinin en büyük destekçilerinden biri de yine Akbank Sanat ismi oldu.
15 Aralık Perşembe günü mütevazı bir açılış ile sinemaseverlerle buluşan filmlerin kalitesi ise aynı ölçüde tevazu göstermedi.
Berlin:Bir Şehir Senfonisi, Desmet Koleksiyonu’ndan Araba ve Yol Filmleri Seçkisi isimli gösterilerin ardından saat akşam 19.00’da açılış filmi olan Pandora’nın Kutusu ile başlayan sinema günleri Fior di Male ile devam ederken, etkinliğe daha erken saatlerde katılım gösterenler için Sinema, Bir Yolculuk adında bir panel de hazırlandı.
Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri
Kalabaka, Osmanlı İmparatorluğu’ndan Görüntüler, Denizin Çağrısı, Büyük İtalya Turu filmleri ile ikinci günü olan 16 Aralık Cuma’yı da tamamlayan İstanbul Sinema Etkinlikleri’nde cumartesi günü yayınlanan Charlie Chapkin seçkileri ise ayrı bir beğeni topladı ve herkesi nostaljik sinemanın etkisi altına aldı.

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*