Uzun Görünmenizi Sağlayacak Giyim ÖnerileriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Uzun görünmenin yolu doğru giyimden geçiyor

Daha uzun görünmek boyu ne olursa olsun hemen her kadının isteği. Fiziği daha ince ve gösterişli kılan bir özellik olan uzun boy ayrıca ülkemiz kadınlarda ne yazık ki pek yaygın görülen bir durum değil. Ancak giyimin birçok ipucuna sahip olduğunu düşünürsek, kendinizi basit giyim yöntemleri ile daha uzun göstermeniz işten bile değil. İşte göz oyunları ile çevrenizde daha uzun gibi bir algı sağlamanın yolları.

Yaka ve bel kesimleri

uzun gorunmek icin giyim onerileri

V yaka kesimine sahip üst parçaları sizi daha uzun göstermenin ilk yoludur. V yaka ne kadar derinse ve göğüsleriniz ne kadar küçük olup bu yakayı o kadar kesmiyorsa, tam olarak o kadar uzun görünürsünüz. Alt parçalarının kesim detaylarında ise dikkat edilmesi gereken yüksek bel giymektir. Pantolon seçimlerinde yüksek bel seçmek, bacak boyunuzun daha uzun görünmesini sağlar. Elbette bu iki kesimin bir arada kullanıldığı bir fikir daha var, o da tulumlar.

uzun gorunmek icin giyim onerileri

Paça kesiminde ise boru paça ya da skinny jean gibi modeller tercih etmek yerine, kot ve kumaş pantolonlarda mutlaka İspanyol paça tercih etmeye özen gösterin.

Ayakkabı seçimi

uzun gorunmek icin giyim onerileri

Giyim denince siz ne kadar ayakkabıları aklınıza getirmemiş olsanız da giyiminizin tamamlayıcısı olan ayakkabıların bu konudaki görevini asla yabana atamayız. Topuklu ayakkabı giymenin bizleri daha uzun gösterdiğini biliyoruz, evet, ancak bu yeterli değil. Ayakkabı seçimlerinizde bileğinizi kesen bağcıklar yerine üst kısmı açık ve bileğinizi serbest bırakan modelleri öncelikli tutun. Bilek bağcıkları bacak boyunuzu daha sınırlı gösterir. Ayrıca ayakkabılarınızda nude renkleri kullanmak da bacaklarınızı daha uzun gösterecektir. Nude rengin her renge sağladığı uyum ise cabası.

Bunlar da işe yarıyor

uzun gorunmek icin giyim onerileri

Giyim konusunda bir diğer ipucu da şüphesiz dikine çizgilerin gücünden yana. Çizgiler ne kadar sık ve kalın olursa uzun göstermede o kadar etkili olacağını unutmayın. Bu giyim önerilerine ek olarak saçlarınızı tepeden yüksek bir topuz şeklinde bağlamayı da unutmayın.

uzun gorunmek icin giyim onerileri

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*