Uzun Saçlarından Sıkılanlara 5 Farklı Harika Saç ModeliYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Uzun saçları şekillendirme vakti!

Saçlarınızı uzun kullanmayı seviyor ve kestirmeye kıyamıyor musunuz? Ancak uzun saçlarınızı yatıştırıp şekle sokmak her zaman hayal ettiğiniz kadar zevkli ve kolay değil mi? O zaman uzun saç modelleri arasında seçtiğimiz bu pratik uygulamalar ile hem gündelik hayata hem de en özel anlara hazır olun, uzun saçlarınızın tadını çıkarın.

Gündelik kullanım için

Uzun Sac Modelleri

Saçlarınızı toplarken klasik at kuyruklarına ya da örgülerin içinde kaybolmaya mahkum kalmayın. Kulaklarınızın hizasından ve iki yandan birer tutam saç alın ve arkada bu tutamları gevşek bir düğüm yapın. Ardından aynı işlemi saçlarınızda 5’er cm. aralıklarla uygulamaya devam edin. En sondaki düğümü sıkarak saçlarınızı sabitleyin.

Uzun Sac Modelleri

Saçlarınızda aksesuarlara yer vermek için özel günleri beklemeyin ve tarz sahibi görünmek için kullanabileceğiniz oldukça sade aksesuarlar olduğunu unutmayın. Saçlarınızı gevşek bir şekilde ördükten sonra kulak ve alın çevresinden birkaç tutamı serbest bırakarak dağınık bir görünüm verin. Başınızın en üstüne birini alnınızdan diğerini ensenizden geçirerek iki farklı renkte lastik bandana tutturun.

Uzun Sac Modelleri

Saçlarınızın eğer çok uzun ve düzse bu onların sönük görünmesine neden olabilir. Ancak saçlarınızı iki yandan da ördükten ve toka yardımıyla sabitledikten sonra her bir boğumu parmak uçlarınızla ovarak gevşetmek daha hacimli ve iri örgüler elde etmenizi sağlayacaktır.

Özel günler için

Uzun Sac Modelleri

Uzun saçlara özel günlerde maşa yapmak sizin için biraz yorucu olabilir. Bunun yerine saçlarınızı nemli iken örüp bir gece kadar beklemeyi deneyebilirsiniz. Eğer bu kadar vaktiniz yoksa başınızın üstünde tek ve sıkı bir at kuyruğu yapın. Bu kuyruğu dört tutama ayırıp her bir tutama saç spreyi sıktıktan sonra maşanıza sarın. Atkuyruğunuzu çözdüğünüzde göz alıcı iri dalgalara sahip olacaksınız.

Uzun Sac Modelleri

Saçlarınızda at kuyruğuna biraz farklılık vermek için bu defa başınızın arkasında saçlarınızı toplayın. Yine bir maşa yardımıyla kuyruğunuzdaki saçları dalgalandırın ancak tokanızı gizlemek için bir tutam ayırarak tokanın etrafında dolamayı unutmayın.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*