Yağlı Saçlara Son!Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Saçlar sağlık ile parıldasın

Saçlarınızın parlamasının sebebi eğer doğal nemini kazanmış olması ve sağlıklı olması değilse ve saçlarınızın hemen yağlanarak sönük durmasından sıkıldıysanız bu yazımız tam size göre. Saçlarınızın yağlanması ve volümünü yitirmesi hijyenik sorunların yanında estetik olarak da ön yargı uyandıran bir sağlık sorunu. Peki güzellik kadar sağlık için de önem taşıyan bu konunun sebepleri ve çözümleri neler? Yağlı saçlara veda edip sağlıkla parıldayan saçlara merhaba demek için önerilerimize mutlaka göz atmalısınız.

Neden olur?

yagli saclara oneriler

Saçlarda aşırı ve olağan dışı sıklıkta yağlanmanın birçok nedeni olabilir. Genelde beraberinde kepek gibi diğer saç sorunlarını da getiren bu sağlık sorunun nedeni beslenmenizden hormonlarınıza kadar birçok sebepten ileri geliyor olabilir. Sorunu tespit etmek de elbette çözüm sürecinde önemlidir. Eğer saçlarınızı etkileyecek herhangi bir konuda diğer kişilerden farklı bir durumunuz olmadığını düşünüyor ve bu durumun sebebini bulamıyorsanız bir dermatologa danışmakta gecikmeyin.

Kil mucizesi

yagli saclara oneriler

Yalnızca ciltteki değil kafa derisi ve saçlardaki fazla yağı almak için de kullanabileceğiniz kil maskeleri saç yağlanması problemleri üzerinde mucize etkiler göstermektedir.

yagli saclara oneriler

Doğal killeri ya da hazır satılan kil içerikli saç maskelerini saçlarınıza haftada bir ya da iki defa uygulamak saçlarınızdaki fazla yağı alacaktır. Ancak yağlanma sorununun bir süre sonra saç kuruması sorununa dönüşmemesi ve saçlarınızın sağlıklı şekilde nemini kazanmaya devam etmesi için kil maskesi sonrası saç kremleri uygulamaya ve kili kullanım sıklığınızı giderek azaltmaya dikkat edin.

yagli saclara oneriler

Beslenmenizi gözden geçirin

Bahsettiğimiz gibi saç sağlığı üzerinde beslenmenin önemi büyük. Fazla yağlı yemekler, metabolizmanızın dengesini bozacak paket abur cuburlar yalnızca cildinizde değil saçlarınızda da yağlanmayı tetikliyor. Meyve ve sebze ağırlıklı bir beslenme programı edinerek bu sorununuza çözüm bulmanız da mümkün olabiliyor.

 

yagli saclara oneriler

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*