Yağmurlu Günlere Özel Makyaj ÖnerileriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Yağmurlu günlerde bile silinmeyen güzellik

Yağmurlu ya da fırtınalı günlerde, dakikalarca hatta belki saatlerce uğraşarak yaptığınız saçınız ve makyajınız bozulacak diye endişeleniyor ve emekleriniz dışarı çıkar çıkmaz hemen boşa mı gidiyor? Siz de ufak ipuçları ile yağmurlu günlerde bile güzelliğinizden ve bakımlı duruşunuzdan taviz vermeden sokaklarda yerinizi alabilirsiniz.

Güzelliğinizin ve şıklığınızın ön planda olması gereken günlerde hava muhalefeti yüzünden zorda kalmamak ve tarzınızın dışına çıkmadan güzelleşebilmek için siz de önerilerimizi okuyun, makyaj konusunda da farkınızı ortaya koyun.

Yagmurlu Gun Makyaj

Hazırlıklı olun

Havanın öncesinde bozulacağını tahmin edebildiğiniz günlerde makyajınızın ana temasını doğallık olarak belirleyin. Smokey eye gibi dağılmaması için ekstra dikkat gerektirecek yoğun makyaj modellerinizi başka günlere saklayarak daha basit göz ve cilt makyajı üzerinde durmaya çalışın.

Yagmurlu Gun Makyaj

Yağmurlu günlerde makyaj malzemelerinizin yanına ek diğer kozmetik ürünlerinizi de almayı ihmal etmeyin. Daha açıklayıcı bir örnek vermek gerekirse yanınızda makyaj temizleme sütünüzü, makyaj süngerlerinizi, kulak çubukları, ıslak mendil gibi rötuş malzemeleri bulundurmak faydalı olacaktır.

Yagmurlu Gun Makyaj

Su geçirmeyen ürünler

Toz formda allık ya da farlar su ile kolay dağıldığı ya da rüzgar etkisiyle uçabileceği için krem formda ürünler kullanmayı tercih edin. Örneğin BB kremler doğal duruşunun yanında kalıcılığı ile pudradan daha akıllıca bir seçenek oluşturacaktır.

Yagmurlu Gun Makyaj

Su geçirmez ürünler kullanmak da elbette en büyük sırrınız olacaktır. Yoğun pigmentli olması ile kolayca kendini belli edecek waterproof eyeliner gibi kozmetik ürünlerini kullanmanız, yağmurlu günlerde makyajınızı koruyacak en önemli ipucudur. Ancak yağmur etkisiyle cildinize temas etmemeye ya da yüzünüzde ovma, kaşıma gibi hareketlerde bulunmamaya dikkat etmelisiniz. Şayet makyajınız yağmur etkisiyle dağılmaya devam ederse yanınızda bulundurduğunuz makyaj temizleme ürünleriniz hayat kurtarıcı olacaktır.

 

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*