Yalnızca 3 Adımda Doğal Makyaj YapıyoruzYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Dünya yıldızlarının tercihi

Jennifer Lopez, Kim Kardashian ve çok daha fazlası… 2017’nin gözde makyaj trendlerinin birinin olmasının yanında dünyaca ünlü yıldızların tercihi olarak da tanıdığımız doğal makyajlar, güzelliğine yalnızca birkaç küçük dokunuş ile daha da parlak bir görünüm kazandırmak isteyen kadınların tercihi oluyor. Doğal makyaj yapmanın sırlarını ise sizlere sunuyor, bu sayede yüzünüzün doğal çekiciliğini korurken daha havalı görünmenizi de sağlayacak makyajınızı birlikte adım adım uyguluyoruz.

dogal makyaj yapilisi

 

Doğru renkler

Cilt tonunuza uygun olan renge karar verebilmeniz makyajınızın doğal görünmesi için en temel ve en önemli adımdır. Fondöten renginizi seçerken çene kemiğinizin yanında deneme yapmalı, bu sayede hem boyun hem de yüze aynı anda uyumlu olan rengi görebilmelisiniz.

dogal makyaj yapilisi

Kapatıcı kullanmak istiyorsanız çok az miktarda kullanmaya özen göstermeli ve cildinizden bir tondan daha açık kapatıcıları unutmalısınız. Allık seçiminde cildiniz solgun ise şeftali ya da pembenin açık tonlarını, buğday ya da bronz tenli iseniz bej tonlarını seçebilirsiniz.

dogal makyaj yapilisi

 

 

Zemin oluşturmanın önemi

Cildinizin doğal görünmesi demek, temiz, taze ve genç bir cilt görünümü yaratmış olmanız demektir. Bu nedenle doğal da olsa makyajınızı yaparken fazlalık oluşturacak makyaj kalıntıları, yağ, kir gibi tüm faktörlerden cildinizi derinlemesine temizlediğinizden emin olarak kurtulun. Ardından açık gözenek ve kırışıklıkları doldurarak cildinizi yeni bir makyaja hazırlamak için makyaj bazı kullanmayı asla unutmayın.

dogal makyaj yapilisi

Son ve en önemli dokunuşlar

Doğal bir görünüm için BB ya da CC kreminizi uyguladıktan sonra, doğru ten rengindeki fondöteni yüzünüzün orta kısmında başlayarak uygulayın. İşleminizi mutlaka sünger ya da fırça ile tamamlayarak homojen bir görünüm yaratın. Krem allıklar doğal allıklardan çok daha doğal göründüğü için krem formundaki allığınızı seçip uygulamanızı renlendirmeye başlayın. Makyajınızı sabitlemek için oldukça hafif dokunuşlarla fazlalığı alınmış pudranızı uygulayın.

dogal makyaj yapilisi

Renklendirme işlemine devam etmek için şampanya rengi bir allık kullanın. Bakışlarınızı belirgin kılmak için uygulama sonrasında fırça ucu ile hafifçe dağıtacağınız ince bir göz kalemi uygulaması yapabilirsiniz. Dudak renginde bir ruj ile son dokunuşu yaptıktan sonra hazırsınız!

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*