Yaşlı Gözükmek İstemiyorsanız Bu Makyaj Hatalarına Dikkat!Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

 

Sıkça Yapılan Ancak Yaşlı Gözükmeye Sebep Olan Makyaj Hataları

Makyaj kadınların vazgeçilmezi. Tarzınız ne olursa olsun her ihtiyaca, her ortama ve her kombine uygun bir makyaj bulmak mümkün. Ancak makyajın bu kadar yaygın ve ulaşılabilir olması uygulama esnasında yanlış bilinenlerin yayılarak daha da çok tercih edilmesine yol açıyor. Bunca ürün ve model çeşitliliği içinde yanlış yapılması normal ancak bazı hatalar var ki sizi olduğunuzdan yaşlı gösteriyor. Siz de makyaj hatalarına dikkat ederek yaşlı görünümün önüne geçmenin yolunu bizimle keşfedin.

yasli gosteren makyaj hatalari
Fondöten Kullanımı

yasli gosteren makyaj hatalari

Hemen hemen her kadın bakımlı olmayı makyaj yapmayı sever, ancak makyaj yaparken doğru bildiğimiz yanlışlar sandığımızdan çoktur. Öncelikle makyajınıza nemlendirici bazı sürdükten sonra fondötenle işe başlarız. Özellikle akşam düğün, yemek gibi organizasyonlara katılıyorsak kat kat sürmeyi tercih ederiz fakat bu yüzümüzde bir maske görünümü oluşturduğundan olduğumuzdan yaşlı gözükmemize neden olur. Fondötenimizi fırça yardımıyla yeterli miktarda yüzümüze yedirmemiz daha doğal ve şık duracaktır.

Peki Kapatıcı?

yasli gosteren makyaj hatalari

Göz altı kapatıcıları günün yorgunluğunu ve uykusuzluğu gizlemenin bir numaralı yardımcısıdır. Göz altlarımız günün yoğunluğu ve yorgunluğu ile biraz daha koyudur. Fondöteninizi direk kapatıcı gibi kullanmak sizi daha yaşlı gösterir. Buna engel olmak için fondöteninizden bi ton açık renkte kapatıcı seçmelisiniz. Kapatıcınızı dairesel hareketlerle parmağınızla yedirin. Unutmayın fazla sürmek sizi yaşlı gösterecektir.

Aydınlatıcı Kullanımı

 

yasli gosteren makyaj hatalari

Aydınlatıcılar dinç gözükmemiz için adeta kurtarıcılarımızdandır. Fakat diğer ürünler gibi aydınlatıcıların da doğru kullanımı önemli aksi takdirde dinç gözükmek isterken yaşlı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Aydınlatıcımızı kaş kıvrımına, göz kapağınızın orta kızmına ve göz pınarınıza az miktarda uygulayınız. Aşırı uygulamayı engellemek için aplikatör kullanabilirsiniz.

Allıklara Dikkat!

Makyajımızı bitirmeye yaklaşırken allığa geldi sıra. Yaptığımız makyajı ön plana çıkartacak ürünümüzü uygularken tenimizin doğalına uygun tonu seçmek çok önemli. Özellikle kırmızı tonlarındaki bir allığı kullanırken iki kat daha dikkatli olunmalı. Fırçanıza aldığınız allığınızı hafifçe üfledikten sonra elmacık kemiklerinize uygulayınız. Yoğun olması sizi oldukça yaşlı gösterecektir ve istediğiniz görünüme kavuşmadığından tüm makyajınızı yeniden yapmanıza neden olabilir. Yüzünüze uygun tonları hafif miktarda uygulamak sizi doğal bir görünüme kavuşturacaktır.

Olmazsa Olmaz Rujlar

yasli gosteren makyaj hatalari

Rujumuzu da sürüp makyajımızı tamamlayalım. Peki ya nasıl sürmeliyiz, nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle dudak yapımızı iyi tanımalıyız. Eğer ince dudaklara sahipseniz ve koyu renk ruj tercih ediyorsanız olduğuuzdan yaşlı görünmekten kaçınamazsınız. Doğal veya pembe tonları sizler için ideal olacaktır. Koyu renk ruj kullanacaksanız eğer baz kullanmayı sakın unutmayın. Aksi takdirde rujunuz dudak kıvrımlarınızla kötü bir görünüme sahip olup sizi yaşlı gösterecektir.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*