Yatak Başı için Hem Aydınlık Hem de Keyifli Dekorasyon ÖnerileriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Yatak odalarının gizli odakları

Yatak odasına ilk girdiğiniz andan beri belki de odak noktanız olan ancak pek de dikkat etmediğiniz köşelerin başında yatak başları geliyor. Oysa yatak odasına asıl girme amacınız ve dinlenme alanınız olan biricik yatağınızın baş kısmı aydınlatmadan dekoratif süslere yer açmaya kadar birçok amaçla kullanıma müsait alanlardır. Siz de dekorasyonda göz ardı edilen ancak doğru şekilde süslendiğinde yatak odasının tüm havasını değiştiren yatak başlığı fikirleri için bizi takip edin.

yatakbaslari icin fikirler

Raflardan yardım alın

Yatak başının üstündeki alanı ölü alan olmaktan çıkarıp yatak odasının enerjisini yenileme için kullanmaktan istiyorsanız en büyük yardımcınız raflar olabilir. Bu rafları hazır almanız mümkün olduğu gibi, yatak odasına aydınlık katmak için beyaz bir boya ile eskitilmiş ahşap havasında boyayabilir ve ahşap şeritlere farklı geometrik şekiller vererek kendi rustik raflarınızı yapabilirsiniz.

yatakbaslari icin fikirler

Bu rafların içerisini baş ucunuzda durduğunda sizi yansıtacak olan özel eşyalarınızla doldurabileceğiniz gibi kitaplarla da hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz. Dilerseniz kitap köşesi şeklinde bir formata sokmak için yatak başınızı duvara yaslamanız yeterli. Ancak ne olursa olsun bol ışık alan bir alan olmasına dikkat ederek ya da küçük ledler gibi aydınlatma gereçleri ile odanız ışık olsun.

yatakbaslari icin fikirler

Dilerseniz raflar yerine direkt olarak Led ışık kablolarından ip asılmış gibi bir görüntü yaratabilir, bu kabloların üzerine dekoratif duvar süsleri ya da en sevdiğiniz fotoğrafları asabilirsiniz.

yatakbaslari icin fikirler

Aydınlatmaları enine değil boyuna astıktan sonra üzerine geniş bir perde gererek arkanızda pencere varmış gibi görünen bir algı yaratabileceğiniz odanız bu sayede daha geniş ve ferah görünebilir. Bu ferah alanı dilerseniz direkt olarak pencere görüntüsü için kullanabilir, dilerseniz renkli tablo ve levhalar ile duvar çevresini doldurabilirsiniz.

yatakbaslari icin fikirler

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*