Yaz Aylarında Aile Boyu Yapabileceğiniz Eğlenceli AktivitelerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Isınan havalar için eğlenceli aile günleri düzenleyin

Havaların ısınması ile birlikte tüm aileleri de dışarı çıkma isteği sarıyor. Çocukları evde tutmak giderek güçleşirken bir yandan aile boyu vakit geçirmeyi özleyenler için de ne yapılabileceği düşünceleri ele alıyor. İsterseniz iş yorgunluğunu atmak, isterseniz hafta sonlarını değerlendirmek için aile boyu deneyebileceğiniz aktivite önerileri ile siz de keyiflenin.

Bisikletler dışarı

baharda aile aktivitleri

Hemen her yaştan herkesin favorisi bisikletler, aynı zamanda harika bir de spor aktivitesi. Küçük çocuklarınız ile yapacağınız bisiklet turları eminiz size de iyi gelecek ve zihinsel yorgunluğunuza tamamen son verecektir. Ailecek mini bisiklet turları düzenleyerek yakın çevredeki turistik yerleri keşfe çıkmanız mümkün. Ancak bunun için yeterli vaktiniz olmadığını düşünüyorsanız bahaneleri yok edin ve bisikletinizi alıp kısa bir park turu yapın.

Doğa yürüyüşleri

baharda aile aktivitleri

Çocukların doğaya ihtiyacı olduğunu bilsek de ne yazık ki onların tüm şehir kalabalığı içerisinde enerjisini atma imkanını elinden almaya devam ediyoruz. Çocukların psikolojisinden eğitimine kadar birçok anlamda faydasını göreceğiniz doğa yürüyüşleri eminiz size de çok iyi gelecek. Vücudunuzu fazla yormak zorunda değilsiniz ancak yakın yerlerde yapacağınız yürüyüşler temiz havanın ne olduğunu hatırlamanıza yardımcı olacak.

Park ve bahçeleri değerlendirin

baharda aile aktivitleri

Fazla uzaklaşmadan sıcak havanın tadını çıkarmak istiyorsanız bir an önce kendinizi en yakın parklara atabilirsiniz. Çocuklarınız koşup eğlenirken sosyalleşebilir ve siz de biraz hayata mola verebilirsiniz. Piknik saatlerinde aile boyu farklı lezzetler deneyebilir, yeni alınan oyuncakları denemek için fırsat yaratabilirsiniz.

baharda aile aktivitleri

El işleri için alternatifler artıyor

baharda aile aktivitleri

Çocuklarınızla yapacağınız yürüyüşler esnasında topladığınız taşlar ya da deniz kabuklarını boyayabilir, balkonunuzu ya da bahçenizi neşeli el işleri için ideal bir atölyeye dönüştürebilirsiniz. Bu renkli ürünler ile çocuklarınızın yaratıcılığı ve sizin el becerileriniz artacak.

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*