Yaz için Saçlarınızı Korumanın YollarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Saçlarınızı sıcaklardan ve yazın etkilerinden koruyun

Saçlarımızın yazın yaklaşması ve havaların ısınması ile birlikte yenileme dönemine girdik. Ancak bu yeniliğin öncesinde sanıyoruz ki saçlarımıza bakım yapmak ya da onu korumanın yollarını öğrenerek bunlara dikkat etmek çok daha iyi bir karar olacaktır. Saçlarınızda sıcağın etkilerinden uzak ve sağlıklı görünen bir hava yaratmak için yaza özel dikkat edilmesi gerekenleri keşfetme vakti.

Saça uygun ürün

yaz saclari icin oneriler

Saçlarınız için doğru ürünleri kullanmak ile saçlarınızı yaza hazırlamaya başlayabilirsiniz. Saçlarınızın yalnızca tipine göre değil sorunlarına göre de tercihlerinizi yaparak doğru ürünü bulun ve herhangi bir model yeniliğinden önce saçlarınıza sağlığını kazandırın. En güzel saçların en sağlıklı saçlar olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Saç kremi ve maskesi gibi destek ürünlerini de aynı şekilde saç problemlerinize uygun seçmeyi ihmal etmeyin.

Saçları ısısız şekillendirin

Saçlarınızı şekillendirirken olabildiğince az ısı kullanmaya özen gösterin. İlla saç şekillendirme cihazı kullanacaksanız 180 dereceyi geçmemesi konusunda hassasiyet gösterin. Çünkü bu sıcaklıkta sonra saçlar yanmaya ve geri dönüşümsüz şekilde hasar görmeye başlayacaktırlar.

yaz saclari icin oneriler

Saçlarınızı mümkün olduğunca ısı kullanmadan şekillendirmeye çalışın. Örneğin yatmadan önce sarmal ya da örgüler yaparak doğal dalgalar yapmayı deneyebilirsiniz.

yaz saclari icin oneriler

Saçlarınızda yalnızca ısıya değil boyaya da olabildiğince az yer verin. Saçlarınızı çok açık renkten bir anda çok koyu renklere ya da tam tersi çok koyu bir renkten bir anda ve tek seferde çok açık bir renge boyatma hatasına düşmemelisiniz. Mümkün olduğunca boyayı erteleyebilmek adına doğal saç üzerine ombre yaptırmak gibi, dip boyası ihtiyacınızı minimumda tutacak modeller deneyebilirsiniz.

yaz saclari icin oneriler

Güneşten korunun

Saçlarınızı mutlaka güneşlendiğiniz günlerde özel ürünler ile koruyun. Deniz kenarında saçlarınızın güneş ve tuzlu sudan yıpranmaması için sprey ya da yağların satıldığını görebilirsiniz.

yaz saclari icin oneriler

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*