Yeni Bir Tarz Oluşturmak İsteyenlere Rehber OluyoruzYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Stil rehberi ile tarzınızı yenileyin

Yeni bir tarz demek ışıldamak ve sizi tanıyan herkesin dikkatini çekmek demek. Ancak çok daha önemlisi sizin kendinizi görüntünüz ile daha iyi ifade edebilmeniz ve daha iyi hissetmeniz için trendlere uygun şekilde yenilenmenizdir. Rutinlerden sıkılıp tarzını değiştirmek ve kendini daha iyi hissetmek isteyenler için hazırladığımız rehberimiz ile siz de yeniden girdiğiniz her ortamda ışıldayacaksınız.

stil olusturma

Üç – üç seçimi

Kendinizi içerisindeyken iyi hissettiğiniz üç tane şık, üç tane de gündelik ve normal kullanıma uygun kombin belirleyin. Şu anki tarzınızdan kalan bu kombin fikirlerinden neleri sabit tutmak istediğinizi belirleyin. Örneğin bacaklarınıza güveniyorsanız etek boyunun uzatıldığı kombinleri denemek istemiyor olabilirsiniz. Vücudunuzdaki iddialı olduğunuz yönleri vurgulayacak detayları taşıyan önceki detayları saklayın ve kalan parçaları değiştirin.

stil olusturma

 

Dergilerden yardım

Şu anki tarzınızı uzun süredir uyguluyor ve alış veriş konusunda sınırların dışına pek çıkmıyorsanız moda trendlerini takip etmekten biraz uzak kalmış olabilirsiniz. Bu sebeple kendinize biraz görsel fikir arıyorsanız moda dergilerinden yardım alabilirsiniz. Sevdiğiniz fotoğrafları kesin ve üzerine notlar alarak listeleyin, hatta dilerseniz bir favoriler defteri oluşturun. Alışveriş esnasında ne aradığınızı daha iyi bildiğinizi fark edeceksiniz.

stil olusturma

Desenlerden yardım

Desenleri gardırobunuzu yenileme konusunda en büyük yardımcınız olarak görebilirsiniz. Tek renk giyim sizi sıkıcı kombinler yaratmaya itiyor ve siz bunu fark edemiyor olabilirsiniz. Desenler konusunda geometriden çiçeklere sınırsız seçenek arasından kendi zevkinize uygun olanı seçin.

stil olusturma

Yavaş olun

Yeni imaj oluşturduğunuzda eğer ani bir değişim yaşarsanız çevrenizden bu konuda çok sık yorum alabilirsiniz ve bu da motivasyonunuzu olumsuz etkileyebilir. Fazla dikkat çekmek ve gündemi görünümünüze dönüştürmek, yaptığınız değişimleri sorgulamanıza yol açar. Hem kimseyi şaşırtmamak hem de şaşkınlıkla olumsuz eleştiriler duymamak adına tarzınızda adım adım ve yavaş yavaş değişimler yaratın.

stil olusturma

Aksesuarlar biriktirin

Her ne kadar kendi içinde bir modaya sahip olsa da aksesuarları daha uzun ömürlü kullanmak mümkün. Yalnızca giysilere odaklanmayın, onları tamamlayacak aksesuarlar da biriktirin.

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*