Yeni Güzellik Trendi Kirpik BotoksuYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Kirpikleri yeniden yaratan botoks uygulaması

Güzellğin ve zarafetin asıl kaynağı bakışlar, bakışları etkileyici kılmanın yolu ise kirpiklerdir. Uzunlukları ve kıvrımları ile dikkat çekiciliğin diğer adı olan kirpikleri daha da etkileyici kılmak için aslında birçok ürün bulunsa da bu konuda oldukça başarılı ve uzun süre dayanıklılık sağlayan yöntemler de bulunmaktadır. Bu yöntemlerden biri olan yeni güzellik trendi kirpik botoksu hakkında merak edilenleri tüm detayları ile sizlere açıklıyoruz.

kirpik botoksu

Kirpik botoksu nedir?

Kirpik botoksu adı verilen uygulama, yoğun görünümlü ve dolgun kirpikler yaratmak için tercih ediliyor. Bu uygulamanın tam olarak 6 farkı etabı bulunuyor. İlk önce kirpiklerin temizlenerek fazla yağlarından arındırılması sağlanıyor. Ardından kirpiklerin doğal yapısına uygun kalıplar hazırlanıyor ve bu kalıplar yerleştiriliyor. Uygulanan kişinin isteği doğrultusunda kirpiklere uzunluk verilebiliyor. Üçüncü aşamada kirpiklere keratin desteği sağlanırken dördüncü aşamada pigmentler ile rimel etkisi yaratılıyor. Beşinci aşama ise uygulamaya adını veren botoksun kullanıldığı aşama, bu aşamada kolajen ile kirpiklere kalınlık verilmesinin yanında vitaminlerle beslenmesi sağlanıyor.

kirpik botoksu

Kirpik botoksu uygulaması hakkında merak edilenler

Kirpik botoksu uygulamasının tamamı yaklaşık olarak bir saat sürüyor. Uygulama için ise bir kriter olmaması en büyük avantajlardan biri. Bu uygulamayı daha güzel kirpiklere sahip olmak isteyen herkes tercih edebiliyor. Uygulama sonrasında yapılması şart olan bir şey yok. Ancak uygulamanın daha etkili ve uzun ömürlü olması için kirpik bakımına dikkat edilmesi öneriliyor.

kirpik botoksu

Uygulamanın süresi de yapılan bu bakıma göre değişiklik gösteriyor. Ancak genelleme yapıldığında kirpiklerin kalıcılığı için 6-8 hafta deniyor.

kirpik botoksu

Kirpiklerinin yıpranacağını düşünerek bu uygulamadan kaçınanlar olabilir. Ancak tam tersi uygulama esnasında kullanılan vitamin, protein gibi içeriklere sahip ürünler sayesinde kirpiklerin beslenmesi ve botoks etkisi geçtiğinde de daha çekici görünmesi sağlanıyor.

 kirpik botoksu
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*