Yeni Makyaj Modası Güneş YanığıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Şaşırtan makyaj trendi güneş yanığı

Makyaj modasının değişen trendleri gün geçtikçe bizi daha da şaşırtmaya devam ederken, yeni başlayan bir akım ise çığ gibi yayılıyor. Öncelikle yurt dışındaki makyaj temalı yayınlar yapan YouTuberlar tarafından üretilen, sonrasında ise dünya kadınlarını bir anda etkisi altına alan güneş yanığı makyajı, yazın sıcaklığını en üst seviyelerde kışa taşıyor.

Makyaj Modasi

Sezonun bu ilginç olduğu kadar beğenimizi de kazanmayı başaran trendini sizin için yakından inceledik, size ise doğal makyaj anlayışınızı yaratıcılığınız ile birleştirmek kaldı.

Niye uygulamalı?

Özellikle retro gibi cazibe ve çekicilik yerine sevimlilik ve masum bir kadınsılığın ön planda olduğu tarzları seven kadınların bayılacağı bu makyaj türünde tamamen doğal renklendirmenin ön planda olduğunu görebilirsiniz.

Makyaj Modasi

Bu ilginç makyaj trendi sayesinde özellikle yazın görmeye alışkın olduğumuz yanak ve burun üstünde yoğunlaşan güneş kızarıklıklarının verdiği sevimli sıcaklığı yüzünüze artık dilediğiniz mevsimde taşıyabilirsiniz.

Özellikle çil bölgesinde yoğunlaşan kızarıklık görünümü, beyaz tenli olup yazın yüzünün fazla kızarmasından şikayetçi olan kadınların, bu görünümü daha yumuşak geçişlerle, daha homojen bir dağılımla ve şeftali gibi soft tonlarda elde etmelerini de sağlayarak makyajınızı çeşitlendirebilir.

Nasıl uygulamalı?

Uygulaması normal makyaj rutininize oldukça benzeyen bu trend için normalde cilt makyajınız için kullandığınız ürünlerinize sahip olmanız yeterli.

Makyaj Modasi

Ekstra bir ürün gerektirmeyen bu makyaj modeli için öncelikle cildinize doğal duruşun yanı sıra kapatıcılık ve baz özelliği de sağlayan BB ya da CC kremi homojen şekilde uygulayın. Fazla açık ya da koyu tonlar cildinizde abartılı renk çeşitliliğine yol açarak kötü bir görünüm yaratabileceği için mutlaka doğal tonlardan yana tercihinizi yapın.

Sonrasında dilerseniz göz altlarınıza oldukça hafif olmak kaydıyla kapatıcınızı uygulayın ve cildinizi renklendirerek kızarıklık görüntüsüne kavuşturmak için gerekli zemini hazırlamış olun.

Makyaj Modasi

Tıpkı üst kısımdaki iki farklı fotoğrafta da görebileceğiniz şekilde burnunuzda çok hafif bir dalgalanma yaratmak kaydıyla düz bir çizgi halinde güneş kızarıklığı görüntüsü yaratın. Bunun için bronzer, allık, kontür paleti gibi türlü ürünler seçebilirsiniz. Trendleri yakalamak işte bu kadar kolay!

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*