Yeşil Çay Mucizesinin Hiç Bilmediğiniz 6 Faydasını KeşfedinYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Yeşil Çayın Sayısız Faydası

Kimimiz kilo vermek kimimiz sadece tadına bakmak için içiyor. Ancak sağlığa olan sayısız faydası ile tam anlamıyla doğanın bir armağanı diyebileceğimiz yeşil çay uzmanlar tarafından şiddetle hayatınızda yer alması önerilen bitkiler arasında listenin başında geliyor. Siz de yeşil çayın faydalarını keşfedin ve doğanın bu armağanından en kısa sürede yararlanmaya başlayın.

Yeşil Çay ile Zayıflama

Yesil Cay

Yeşil çayın en bilinen etkisi elbette zayıflama üzerine. Yeşil çay ile zayıflama hakkında birçok araştırma bulunmasının yanında bu araştırmalar açlık hissinin azaltılması, metabolizmanın güçlenmesi, yağ birikimin önlenmesi gibi faydaları ile yeşil çayın tam bir kilo verme canavarı olduğunu ortaya koyuyor.

Hipertansiyon ve Yeşil Çay

Yesil Cay

Böbrekler tarafından salgılanmakta olan ve hipertansiyonun nedenleri arasında bulunan enzimler üzerinde miktar azaltıcı etkiye sahip olan yeşil çay, kan basıncını kontrol ederek ek olarak kalp krizi ya da felç gibi rahatsızlıkları önlüyor.

Kolesterol ve Yeşil Çay

Yesil Cay

LDL adı verilen kolesterolün birikimi damarlarda tıkanıklığa yol açarken, bu birikimi engelleyen yeşil çayın aynı zamanda tromboz adı verilen pıhtıların damar tıkanıklığına neden olmasını engelliyor.

Diş Sağlığı ve Yeşil Çay

Yesil Cay

Bilim adamları tarafından ortaya konan çalışmalar yeşil çayın diş minesi ve plakları üzerinde antiseptik etki yaratarak çürükleri ve ağız içi enfeksiyonları engellediğini ortaya koyuyor. Düzenli yeşil çay tüketimi ayrıca bakterileri diş etlerinden de uzak tutuyor.

Kanser ve Yeşil Çay

Yesil Cay

Yapılan bilimsel bir araştırmaya göre gün içinde iki bardak yeşil çay tüketen kişilerde kanser riski gözle görülür şekilde düşüyor. Mide, göğüs, pankreas ve bağırsak kanserleri üzerinde önleyici etkisi ispatlanan yeşil çayın henüz diğer kanser türleri için ispatlanmış bir etkisi bulunmasa da sağlıklı bir yaşam için gerekli olduğu konusunda otoriteler hem fikir oluyor.

Antioksidan Yeşil Çay

 

 

 

 

Siyah çaydan çok daha az işlenen yeşil çay, antioksidan özelliği ile vücuttaki serbest radikalleri temizleyerek bulaşıcı ya da ölümcül hastalıklara ait bir etmeni ortadan kaldırmış oluyor.

 

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*