Yırtık Kot Modası Geri GeliyorYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Yırtık kotlar yeniden moda

Annelerinizin eski diyerek beğenmediği, en çılgın partilerin ise vazgeçilmez baş tacı, gündelik yürüyüşlerinizde gardırobunuzda elinizin ilk gittiği parça olarak hemen herkesin ya sahip olduğu ya da olmak istediği yırtık kotlar birkaç senelik aradan sonra yeniden moda oluyor. Hiçbir zaman demode demeye dilimizin varmadığı ancak mom kot modellerinin parlamasından sonra sokak modasında ikinci plana attığımız yırtık kotlar, bu sene geçen seneden biraz daha sıkı kesimleri göreceğimiz pantolon modellerinde yeniden hayat bulmaya geliyor. Peki sezonda yırtık kotlarda geçen senelerden farklı olarak neler göreceğiz? Yırtık kotlara en çok yakıştırdığımız moda trendleri hangisi oldu? Bu soruların yanıtı için okumaya devam edin, sezonun diğer kot rakibini incelemek için ise Kısa Paça Pantolon ile Modayı Yakalayın yazımıza göz atmayı unutmayın.

Yirtik Kot

İki trend bir arada

Sezonun iki gözde kot modeli mom modeller, yani kısa ve dar paça, geniş kalça kesimli salaş modelleri ve yırtık kot modası adeta rekabet halinde. Ancak bu rekabete farklı bir soluk getirmek de elbette yaratıcı fikirlerine doyamadığımız tasarımcılardan geliyor ve iki rakip modeli bir arada görmemiz mümkün olabiliyor.

Yirtik Kot

Kotlardaki yüksek bel, geniş kalça kesimi ve aşağı doğru V formunda giderek daralan bacak yapısı, salaşlık ile birleştiğinde oldukça genç bir tarz ortaya çıktığını görüyoruz. Bu tarza ise eskilerde kaldığını sansak da asla vazgeçemediğimiz kumaş kesiklerini çok yakıştırdığımızı belirtmeden geçmek olmaz.

Sezonun farklılıkları

Yirtik Kot

Sezona ait farklılıklar yalnızca tasarımcılardan değil elbette biz moda sever kadınlardan da gelebiliyor. Kesikler konusunda enine genişliğin fazla olduğu yakın  ve sık yırtmalar gördüğümüz pantolonlarda bu yırtıkların dozajını biraz arttıran, hatta bu yırtıkları file çoraplarını zemin olarak kullanarak sergileyen çılgın kadınlar da görmek mümkün.

Yirtik Kot

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*