Yumuşak ve Bakımlı Eller için Ev Yapımı MaskelerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Doğal El Maskeleri

Ellerimiz gün içinde maruz kaldığı sabun, deterjan gibi birçok kimyasal ürün nedeniyle  yıpranmakta ancak en önemli yerlerimizden biri olan zarif ellerinizin yıpranmaktan korunması güzelliğinizin bütünlüğü için önem taşımaktadır. Eğer siz de evinizde bulunan malzemeler ile kolayca hazırlayabileceğiniz ve etkilerini hemen göreceğiniz ev yapımı el maskelerini keşfetmek istiyorsanız size özel tariflerimizi denemeye hemen şimdi başlayabilirsiniz.

etkilerini hemen göreceğiniz ev yapımı el maskelerini keşfetmek istiyorsanız size özel tariflerimizi denemeye hemen şimdi başlayabilirsiniz.

Ellerinizi yumuşatmak için nasıl ki cildinizde bakımınızdan önce cilt temizliğini gerçekleştiriyorsanız, ellerinizde de ölü deriden arındırma işlemine dikkat etmelisiniz. El maskeleri için birçok malzemeyi kullanmanız mümkün olmakla birlikte yağ ile yumuşayan şekerin ölü hücreleri temizlemedeki etkilerine hayran kalacaksınız. Bunun için 2 yemek kaşığı şeker ve 3 yemek kaşığı doğal zeytinyağını bir kasede karıştırarak masaj yapar gibi ellerinize uyguladıktan ve 2-3 dakika kadar bekledikten sonra durulayın.

El Bakimi

Ellerinizi ölü hücrelerden arındırdıktan sonra pürüzsüzlük vermek için limon mucizesinden faydalanın. Yarım limon suyunu, 2 yemek kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı karbonat ile karıştırdıktan sonra tıpkı yağlı maske gibi aynı şekilde ellerinize uygulayın ancak bu defa bekleme sürenizi 5 dakika kadar uzatarak ev yapımı el bakım ürününüzün etkilerini arttırın.

El Bakimi

Yumurtanın içerdiği yüksek protein oranı ile cildimizdeki yenileyici ve besleyici etkisinden ellerimizde de faydalanmayı unutmuyoruz. 1 adet yumurta sarısı, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı bal ile elde ettiğiniz ev yapımı el kreminizi ellerinize masaj yaparak yedirin ve ardından durulayın, anında ellerinizdeki yenilenmeyi siz de fark edin.

El Bakimi

Eğer ellerinizde çatlama gibi sorunlarınız varsa ya da ellerinizi soğuktan korumak istiyorsanız bunun için de 1 litre su içerisine 1 avuç gül yaprağı ve 1 yemek kaşığı gliserin atarak 1 gün bekletin ve karışımı durulanan el kremi olarak gün içinde kullanmayı ihmal etmeyin.

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*